Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Najciekawsze stolice Europy w kilka dni. Jak ułożyć dobry plan zwiedzania?

2019-10-08

Marzysz o zwiedzeniu największych stolic Europy, ale przerażają cię tłumy ludzi? Nie wiesz od czego zacząć planowanie pobytu lub co warto zobaczyć? Są aplikacje, które pomogą ci ominąć kolejkę do rzymskiego Colloseum czy katedry Sagrada Familia w Barcelonie.

Smartfon w dłoń i do dzieła. Czas zaplanować twoją najbliższą podróż!

Dobry plan to podstawa

Planując city break, czyli kilkudniowy wypad do jednego z większych miast Europy, warto przygotować plan zwiedzania, żeby maksymalnie wykorzystać spędzony tam czas. Większość tanich połączeń lotniczych obejmuje trzy noclegi, a więc pełne dwa dni zwiedzania. Niby niewiele, ale niedużym kosztem możemy zwiedzić najciekawsze miasta Europy.

Internet pełen jest blogów podróżniczych, na których znajdziemy podpowiedzi, co warto zobaczyć i w jakiej kolejności. Jeśli to twoja pierwsza wizyta np. w Londynie, warto skorzystać z takich sugestii. Dzięki nim możesz zaoszczędzić czas na niepotrzebnym transporcie na drugą stronę miasta i wracaniu do punktu wyjścia. Dobrze jest mieć ustaloną kolejność zwiedzania tak, żeby zobaczyć jak najwięcej "po drodze".

Pomocne aplikacje

Na pomoc przychodzą nam również przeróżne aplikacje. Jedną z nich jest GetYourGuide – w wolnym tłumaczeniu – „zapewnij sobie przewodnika”. Aplikacja działa bez problemu na każdym smartfonie. Umożliwia nie tylko znalezienie atrakcji w konkretnym mieście, ale również zakup biletów wstępu (bez kolejki!), a także audioprzewodniki.

Wykupienie biletu wstępu np. do Colloseum bez kolejki, jest nieco droższe niż normalny bilet wstępu, ale oszczędzamy dużo czasu, co podczas krótkich city breaków jest niezbędne. Po wykupieniu biletu wstępu, na telefonie pojawia się dokładna instrukcja – mamy opisany czas oraz miejsce zbiórki wraz z dokładną lokalizacją Google Maps, dzięki czemu na pewno trafisz na miejsce. Niektóre bilety zapewniają również audioprzewodnik, czasem zdarza się w języku polskim, ale w większości przypadków dominuje język angielski lub niemiecki.

Jeśli żaden z tych języków nie jest twoją mocną stroną, bez obaw, istnieją aplikacje dotyczące zabytków i kultowych miejsc konkretnych miast, które gwarantują polskie audio oraz polskie treści. Wystarczą słuchawki i dostęp do internetu, a wszystkie fantastyczne miejsca Europy i świata stoją przed tobą otworem.

Podróżowanie w dobie wszechobecnego i dostępnego wszędzie internetu stało się naprawdę proste i zdecydowanie warto z tego skorzystać!

Autor: Joanna Kaliszewska – wychowawca HP Kędzierzyn Koźle


Widok zawartości stron Widok zawartości stron