Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozwój zawodowy i osobisty mimo wszystko, czyli jak przechytrzyć pandemię

2021-03-18

Uczysz się zdalnie? Chcesz zdobyć nowe doświadczenia w pracy, ale nie masz pomysłu jak to zrobić w dobie pandemii? Nie martw się, masz wiele możliwości, by rozwijać się zawodowo nawet na przekór sytuacji, w jakiej się wszyscy obecnie znaleźli.

W zależności od tego co cię interesuje, możesz znaleźć w Internecie wiele atrakcyjnych propozycji, które pozwolą ci zdobyć nową wiedzę, nauczyć się przydatnych umiejętności czy znaleźć pracę.

 

Wydarzenia online

Za pośrednictwem popularnych platform społecznościowych (np.: Facebook, YouTube, Zoom, Teams, Clickmeetning) możesz brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach i szkoleniach związanych z rynkiem pracy. Nauczysz się na nich jak aktywnie poszukiwać pracy, jak przygotować dokumenty aplikacyjne czy jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej za pośrednictwem połączenia wideo z pracodawcą (np.: kanały na YouTube: Izabeli Wołyniec-Sobczak, MWK OHP, Mapa Karier, no i oczywiście nasz: dokariery.pl).

 

Kompetencje zawodowe

Możesz także poszerzyć swoje kompetencje w zawodzie, jaki chcesz wykonywać. Wielu pracodawców udostępnia za darmo materiały o tym, jak np. stać się lepszym specjalistą w dziedzinie IT czy organizuje jednodniowe konferencje online. Podczas takich wydarzeń można posłuchać wykładów specjalistów z danej branży, którzy opowiadają o blaskach i cieniach wykonywania danego zawodu (konferencje: Copywriting w biznesie online, I love marketing, Podstawy programowania w PHP).

 

Wszystko o zawodzie wirtualnej asystentki znajdziesz w naszym kompleksowym poradniku.

 

Praca zdala

Pandemia wbrew pozorom otwiera wiele nowych możliwości i drzwi do rozwoju zawodowego. Dzięki niej bardzo rozwinął się rynek pracy zdalnej i pracodawcy patrzą przychylnym okiem na możliwość zdalnego zatrudnienia nowych pracowników. Stare zawody zyskują na popularności, a także jak grzyby po deszczu powstają nowe. 

 

Nowy zawód zdobyty samodzielnie?

Może teraz stajesz przed jedyną w swoim rodzaju życiową szansą, by zyskać nowy zawód przyszłości? Może czeka na Ciebie kariera grafika, wirtualnej asystentki, montażysty filmów albo copywritera? A może chcesz zostać programistą albo testerem nowych aplikacji?

 

Jak zostać copywriterem? Sprawdź w naszym tekście!

 

Nie siedź bezczynnie. Weź sprawy w swoje ręce i otwórz się na nowe możliwości rozwoju. Kiedy inni załamują ręce, Ty dzięki swojej aktywności będziesz kilka kroków przed nimi i na przekór pandemii będziesz mieć większe szanse na zatrudnienie na rynku pracy.

 

Joanna Laskowska – pośrednik pracy – MBP Częstochowa

 

 

Przydatne linki:

  • Kanał na YouTube Izabeli Wołyniec-Sobczak: https://www.youtube.com/channel/UC9tO-MVsJqCnDP7ZJ4J7xOw/videos
  • Kanał na YouTube MWK OHP: https://www.youtube.com/channel/UCZGSZnNiHDxm1RZilSuxAGg
  • Mapa Karier: https://www.youtube.com/c/MapaKarier/videos
  • Konferencja dla marketingu internetowego: https://sprawnymarketing.pl/konferencja/
  • Baza wydarzeń dla programistów: https://crossweb.pl/wydarzenia/programowanie/

Widok zawartości stron Widok zawartości stron