Wydawca treści Wydawca treści

 • 23.05.2024

  Rozwój i samodzielność, czyli wychowanie poprzez pracę
  Nie od dziś wiemy, że praca pozytywnie wpływa na człowieka – daje nie tylko zarobek, ale też konkretne umiejętności, swoisty trening mózgu oraz możliwość obcowania z ludźmi. A jak jest w przypadku młodych ludzi? Czy praca nastolatków i nieco starszej młodzieży ma jakiś szczególny sens? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej w kontekście wychowania poprzez pracę.

 • 06.03.2024

  Jak nauczyć nastolatka odpowiedzialności finansowej po otrzymaniu pierwszej pensji?
  Twoje prawie dorosłe dziecko poszło do pierwszej pracy? A może rozpoczęło płatne praktyki w ramach nauki zawodu? To dobry moment, by porozmawiać o odpowiednim zarządzaniu pieniędzmi. Sprawdź, co warto przekazać nastolatkowi na temat odpowiedzialności finansowej.

 • 22.02.2024

  Jak wspierać nastolatka w zdobywaniu doświadczenia zawodowego?
  Zdobywanie doświadczenia zawodowego przez nastolatka może być wyzwaniem. Warto wiedzieć, w jaki sposób go w tym wesprzeć.

 • 31.01.2024

  Jak łączyć pasje nastolatka z rozwojem zawodowym?
  Łączenie pasji z praktycznymi umiejętnościami zawodowymi to świetny sposób na rozwijanie się i przygotowanie do przyszłej kariery. Zastanawiasz się, jak pomóc w tej kwestii nastolatkom? Skorzystaj z naszych wskazówek.

 • 13.12.2023

  Jak sprawdzić uczciwość pracodawcy twojego dziecka?
  Wasze dziecko otrzymało ostatnio ciekawą propozycję pracy? Zanim zgodzicie się na nowe wyzwanie, warto sprawdzić, czy przyszły pracodawca jest uczciwy i godny zaufania. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomogą ocenić wiarygodność firmy i zadbać o dobre warunki zatrudnienia dla waszych pociech.

 • 31.10.2023

  Jakie prawa w pracy ma twoje nastoletnie dziecko?
  Twoje nastoletnie dziecko chce pracować? Świetnie! To znaczy, że rozumie, jak ważna jest samodzielność finansowa i ma poszanowanie dla pracy. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują w pracy pracownikom młodocianym.

 • 18.09.2023

  Pośrednik pracy – jak może pomóc twojemu dziecku?
  Pośrednik pracy to nie tylko osoba udzielająca informacji na temat dostępnych ofert pracy. Obecnie pośrednik pracy staje się niejednokrotnie dobrym partnerem na drodze do znalezienia najlepszego kandydata do pracy i jednocześnie jest mentorem w poszukiwaniu najlepszej drogi rozwoju kariery zawodowej dla młodego człowieka, opartej na aktualnych trendach rynku pracy.

 • 19.04.2023

  Wychowani pod etat
  Z biegiem lat, od czasu kiedy pokolenie trzydziesto-, czterdziestolatków chodziło do szkoły, wiele zmieniło się w systemie oświaty i na rynku pracy. Młodzież ma teraz mnóstwo różnych przedmiotów, które mają nauczyć ich samodzielności, kreatywnego myślenia i radzenia sobie w otaczającym ich świecie.

 • 16.02.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać zawód? Użyj Mapy Karier
  Jako rodzice nie powinniśmy zbytnio wpływać na decyzje dzieci odnośnie ich przyszłości, wybranej szkoły czy zawodu. Możemy im jednak pomóc w dokonaniu wyboru.

 • 15.03.2022

  Wolontariat – popularny sposób na zdobycie doświadczenia i kwalifikacji
  Dzięki pracy na rzecz innych ludzi potrafimy docenić bardziej to, co już mamy. Jest to też duża szansa na wykorzystanie swoich umiejętności w dobrym celu.