Twoja kariera Twoja kariera

 • 06.06.2024

  Służby mundurowe – jak zostać funkcjonariuszem?
  Marzeniem wielu dzieci jest praca w charakterze policjanta czy strażaka, często to także marzenia młodych dorosłych. Warto mieć cele i dążyć do realizacji swoich życiowych planów. Tym bardziej, że rynek pracy jest otwarty na potencjalnych kandydatów do służb mundurowych.

 • 22.05.2024

  Budowanie personal brandingu i promowanie siebie w świecie zawodowym
  Personal branding w życiu zawodowym, czyli marka osobista pracownika, to wykreowany wizerunek, poprzez pryzmat którego postrzegają cię potencjalni pracodawcy. Silna, umiejętnie stworzona i wypromowana marka osobista powinna pomóc ci wyróżnić się na rynku i być atutem ułatwiającym rozwój zawodowy.

 • 21.05.2024

  Jak sprawdzić, czy ten zawód jest dla ciebie?
  Niewiele osób wie, co konkretnie chce robić w życiu i w jakim zawodzie pracować. Większość, mimo ukończenia określonej szkoły, nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Zastanawiasz się, jaki kierunek będzie dla ciebie odpowiedni? Oto kilka podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę, żeby to ocenić.

 • 13.05.2024

  Zawody przyszłości, czyli kto znajdzie pracę za 10-20 lat?
  Zawodami przyszłości możemy określić te profesje, w których w perspektywie bliższej (5-10 lat) lub bardziej odległej (10-30 lat) prawdopodobnie będą generowane miejsca pracy. Sprawdź, jakie to będą zawody – może warto związać swoją przyszłość z którąś z tych branż?

 • 09.05.2024

  Jak szukać pracy przy pomocy mediów społecznościowych?
  Wyobrażasz sobie życie bez Facebooka, Twittera, czy Instagrama? Byłoby ciężko, prawda? Ile razy w ciągu dnia zaglądasz na swoje konta? Ile czasu spędzasz, przeglądając i „lajkując” zdjęcia znajomych? A czy wiesz, że media społecznościowe mogą ci pomóc lub przeszkodzić w poszukiwaniu pracy?

 • 29.04.2024

  Praca dla nieletnich – gdzie szukać ofert?
  Jesteś nastolatkiem i szukasz pracy? Podpowiemy, jak to zrobić!

 • 26.04.2024

  Praca w internecie. 5 pomysłów na dorabianie online
  W dzisiejszych czasach praca w internecie jest łatwo dostępna. Trzeba jednak pamiętać, by wybrane oferty budziły nasze zaufanie. Sprawdź, jak bezpiecznie dorobić w internecie.

 • 02.04.2024

  Wolontariat – czy warto?
  Wolontariat – każdy kojarzy to pojęcie, ale może nie każdy do końca wie, z czym się to wiąże. Ten artykuł nie tylko wzbogaci waszą wiedzę, ale – mam nadzieję – zmobilizuje was do działania.

 • 26.03.2024

  Druga kwalifikacja – czy warto?
  Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata i tylko od was zależy, czy to będzie tylko trzy czy aż trzy lata? Ten czas można bardzo dobrze wykorzystać, ucząc się w szkole i zdobywając praktyczną wiedzę podczas praktyk zawodowych. Tylko czy to wystarczy, aby wyróżnić się i być atrakcyjnym kandydatem dla przyszłego pracodawcy?

 • 12.03.2024

  Co jest ważne na rynku pracy? Bilans kompetencji zawodowych, personalnych i społecznych
  Warto dostosować się do nowych warunków na rynku pracy, aby osiągnąć sukces zawodowy. Sprawdź czym są kompetencje i dlaczego warto je rozwijać.

 • 05.03.2024

  Aktywne metody poszukiwania pracy
  Znalezienie ciekawej i satysfakcjonującej pracy to często wyzwanie dla młodego człowieka, dlatego ważne jest, aby na początek przygotować własny plan poszukiwania pracy, zgodnie z którym będziemy go skutecznie realizować.

 • 29.02.2024

  Jak poprawnie napisać wiadomość mailową? Poradnik krok po kroku
  W dzisiejszych czasach piszemy maile zarówno w sprawach prywatnych, jak i zawodowych. Bardzo często wysyłamy mailowo swoje dokumenty, np. list motywacyjny i CV. Warto zatem przypomnieć sobie kilka zasad dotyczących tworzenia i wysyłania maili.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11