Twoja kariera Twoja kariera

 • 04.11.2015

  Praktyki zagraniczne – praca i przygoda
  Zdobycie doświadczenia zawodowego poza krajem to świetny sposób na poznanie własnych mocnych i słabych stron, spotkanie ciekawych ludzi i przeżycie przygody w innej kulturze.

 • 02.11.2015

  Bądź pewny siebie!
  „Poczucie własnej wartości to skłonność do doświadczania siebie jako osoby kompetentnej w zakresie stawiania czoła wyzwaniom przynoszonym przez życie, a także zasługującej na szczęście”. Tak definiuje to pojęcie filozof, terapeuta i doktor psychologii Nathaniel Branden.

 • 26.10.2015

  Młode matki na rynku pracy
  Jakie szanse na rynku pracy mają młode matki? Czy trudny jest powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim? Jakie jest nastawienie pracodawców wobec kobiet mających dzieci? Czy kobieta-matka może być atrakcyjnym i wydajnym pracownikiem?

 • 21.10.2015

  Dlaczego nie warto iść na studia?
  Większość znajomych planuje już, na jakie studia pójdzie po szkole średniej, podczas gdy ty nie masz najmniejszej ochoty o tym myśleć? A właściwie uważasz nawet, że studia są bez sensu? Masz sporo racji!

 • 20.10.2015

  Stres w pracy – wróg czy przyjaciel?
  Pojęcie stresu w miejscu pracy i w życiu codziennym zazwyczaj kojarzy się negatywnie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że istnieje także pozytywny stres, który warto u siebie rozpoznawać i efektywnie wykorzystywać.

 • 15.10.2015

  Rozmowa kwalifikacyjna na odległość
  W dzisiejszych czasach praca poza granicami swojego kraju stała się czymś niemalże naturalnym. Jednak jak odbyć rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, który jest od nas oddalony setki, czy nawet tysiące kilometrów?

 • 13.10.2015

  Staże zawodowe szansą na zatrudnienie
  Sytuacja na rynku pracy zmusza młodych ludzi do dużego wysiłku w poszukiwaniu zatrudnienia. Brak doświadczenia jest jednym z głównych czynników dyskwalifikujących podczas rozmowy o pracę. Szansą na uzupełnienie tego braku staje się staż zawodowy.

 • 07.10.2015

  Zadbaj o własną markę!
  Współczesny rynek pracy stawia przed pracownikami wiele wyzwań. Konieczność uczenia się przez całe życie, wzrost znaczenia wiedzy i kwalifikacji, mobilność zawodowa, akceptacja elastycznych form zatrudnienia i czasu pracy – to wszystko, z czym młodzi ludzie stykają się, wchodząc na rynek pracy.

 • 06.10.2015

  Po co się szkolić?
  Czy na pewno nasza nauka kończy się wraz z zakończeniem edukacji w szkole? Dlaczego pracodawcy oczekują od nas chęci do nauki i dalszego rozwoju? Po co organizować szkolenia? Okazuje się, że w starym porzekadle „człowiek uczy się przez całe życie” kryje się więcej prawdy niż moglibyśmy przypuszczać.

 • 23.09.2015

  Kto może zarabiać 5 tysięcy zł bez studiów?
  Przekonanie, że bez ukończenia studiów nie da się dobrze zarabiać, już dawno przestało być aktualne. Obecnie osoby po technikach, kursach i szkoleniach często zarabiają dużo więcej niż absolwenci szkół wyższych.

 • 21.09.2015

  Być jak Sherlock Holmes
  Pasjonuje cię świat zagadek kryminalnych? Jesteś osobą dociekliwą? Twoją mocną stroną jest analityczne myślenie? Lubisz pracować pod presją czasu? Przekonaj się, jak wygląda praca współczesnego detektywa! Może to zawód właśnie dla ciebie?

 • 17.09.2015

  Dlaczego nie zostałem wybrany?
  Odbyłeś kilka rozmów rekrutacyjnych, czekasz na kontakt od pracodawcy, a telefon nie dzwoni? Odtwarzasz w pamięci każde wypowiedziane słowo, zastanawiając się, jaki popełniłeś błąd?

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20