Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

OHP na Targach Edukacyjnych w Brodnicy

Dnia 12 marca 2015 roku doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery, pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy oraz wychowawca Hufca Pracy w Brodnicy uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

Targi te stanowią przedsięwzięcie cykliczne, wpisane już w kalendarz wydarzeń edukacyjnych powiatu brodnickiego. Ich głównym celem było przybliżenie gimnazjalistom możliwie pełnej oferty edukacyjnej na tym terenie. Młodzież gimnazjalna zwiedzając stoiska chętnie korzystała z informacji i porad  udzielanych przez doradcę zawodowego MCK Grażynę Moszczyńską, pośrednika pracy PPP Joannę Traczykowską oraz Iwonę Meller, wychowawcę Hufca Pracy.
Zainteresowanie uczniów wzbudziły materiały dotyczące planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz  broszury o zawodach, ulotki informujące o naborze na rok szkolny 2015/2016 do hufca w Brodnicy oraz możliwość podjęcia zatrudnienia za pośrednictwem PPP. Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące znalezienia dobrej, ciekawej szkoły na kolejnym etapie edukacyjnym - pomysł na własną drogę zawodową.
Targi stworzyły doskonałą okazję do wymiany spostrzeżeń młodych ludzi, stojących przed wyborem szkoły i zawodu.

Autor: Grażyna Moszczyńska – doradca zawodowy MCK Brodnica
                         


Widok zawartości stron Widok zawartości stron