Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„…U babci jest słodko, dom pachnie szarlotką…”

„Kiedy tata basem huknie, kiedy mama cię ofuknie, kiedy patrzą na człowieka okiem złym, to do kogo człowiek stuka, gdzie azylu sobie szuka, to do kogo, to do kogo tak jak w dym…U babci jest słodko, dom pachnie szarlotką...No proszę zjedz jeszcze ździebełko i głowa do góry, odpędzę wszystkie chmury i niebo odkurzę miotełką..” Wanda Chotomska

dzien babci-1160.jpg

W słowach tej znanej piosenki zawiera się dużo prawdy. Chyba każdemu dobrze się kojarzy wizyta u dziadków. Zawsze, gdy ci źle dobrze wiesz, że po radę i pocieszenie możesz pójść do nich. Babcia przytuli i możesz z nią porozmawiać o wszystkim. Znajdziesz u niej także coś pysznego do zjedzenia. Dziadkowie nie stawiają wymagań, kochają cię takiego jakim jesteś.

Rodzice wychowują, babcia i dziadek rozpieszczają

Rodzice wychowali cię i nauczyli jak patrzeć na świat. Pokazali, co jest w życiu dobre i złe. Jednak nie zapominaj, że to jakimi ludźmi są twój tata i mama, zależało właśnie od dziadków. Babcia i dziadek podczas konfliktu między tobą a rodzicami mogą pełnić rolę pośredników. Pomogą ci zrozumieć rodziców oraz to, że oni jednak chcą dla ciebie dobrze.

Pewnie często jeździłeś do dziadków na wakacje, ferie czy święta. Z pasją opowiadali ci historie ze swego życia. To od nich zawsze mogłeś dowiedzieć się dużo o swoich przodkach.

Obecnie dziadkowie często podróżują, zwiedzają świat, uczęszczają na różne spotkania towarzyskie, uprawiają sport. Seniorzy, idąc z postępem, uczą się jak obsługiwać smartphona i komputer. Często mają kontakt z młodszym pokoleniem przez portale społecznościowe, smsy i e-maile. Dzięki temu twoi dziadkowie mogą być zawsze blisko ciebie nawet gdy mieszkają daleko.

Wyjątkowe  dni w roku…

Może czasem dziadkowie cię denerwują. Pomyśl sobie wtedy, że życie mija szybko, ludzie odchodzą, za rok może ich już nie być. Doceń chwile spędzone z najbliższymi. Styczeń to miesiąc, w którym babcie i dziadkowie mają swoje święto. Nie zapomnij ich odwiedzić i złożyć im życzenia, bo na pewno ich to ucieszy. Dzień Babci i Dziadka to dobry moment, żeby powiedzieć im, że ich kochasz i podziękować za wszystko, co dla ciebie zrobili.

Pamiętaj o nich zawsze, a nie tylko kiedy mają swoje święto.

 

Autor: Sylwia Gąsowska

Źródła: Wanda Chotomska „U babci jest słodko”,

opracowania własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron