Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 pomysłów na własnoręcznie wykonane gadżety biurkowe, które ułatwią ci życie

Wiele osób wychodzi z założenia, że na problemy najlepsze jest… sprzątanie. To wbrew pozorom częsta teoria, która ma odzwierciedlenie w życiu. Porządek w przestrzeni pomaga w utrzymaniu porządku w głowie. W ramach wiosennego sprzątania warto pomyśleć o porządkach w najbliższym otoczeniu. Proponujemy wam 10 pomysłów na własnoręcznie robione gadżety biurkowe, które nie tylko pomogą opanować bałagan i ułatwią wam życie, ale też upiększą wasze biurka.

biurko_1160.jpg

DIY to  angielski zwrot „Do It Yourself", który po przetłumaczeniu oznacza zrób to sam. Ten skrót niesie za sobą wielkie możliwości i jeszcze większą pulę pomysłów. W języku polskim najlepiej sens tego zwrotu oddaje słowo „majsterkowanie". DIY stosuje się w przerabianiu ubrań, mebli, tworzeniu ozdób czy gadżetów. Z odrobiną wyobraźni i chęci można ze zwykłych przedmiotów wyczarować naprawdę niezwykłe rzeczy.

1. Organizer na dokumenty z kartonowych pudełek (po płatkach, sokach, itp.)

Pudełka przecinamy wzdłuż, tworząc przegródki. Sklejamy ze sobą pudełka różnej wielkości. Całość oklejamy kolorowym papierem, taśmą lub materiałem. Do klejenia doskonały jest klej na gorąco lub tak zwany klej magiczny. Oba łatwo łączą powierzchnie o różnej strukturze.

2. Pudełko do segregacji kabli i przewodów.

Do zrobienia tego ogranizera potrzebujemy kartonowe pudełko i rolki po papierze toaletowym. Pudełko i rolki oklejamy kolorowym papierem. Następnie rolki układamy pionowo obok siebie, szczelnie wypełniając całą przestrzeń pudełka. Przegródki, które stworzyliśmy idealnie nadają się do przechowywania kabli i przewodów.

3. Farba tablicowa DIY

Farba tablicowa w sklepach sieciowych kosztuje od 50,00do  65,00 zł za 0,5 l w zależności od koloru. Można ją zastąpić własnoręcznie przygotowanym zamiennikiem, o równie dobrej jakości. Do zwykłej farby akrylowej (za 0,5 l zapłacimy ok. 16,00 zł) dodajemy 100 g talku (w aptece cena - 4,70 zł) i dokładnie mieszamy. Powinniśmy uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Farba ma właściwości identyczne do firmowych farb tablicowych. Za 20 zł jesteśmy w stanie przemalować biurko, tabliczkę, a nawet ścianę nad biurkiem. Elementy pomalowane farbą tablicową sąefektowne i użyteczne.

4. Organizer na drobne przedmioty zbudowany z klocków lego.

Moda na lego nie przemija, wręcz przeciwnie – wciąż rośnie. Większość z nas ma gdzieś w domu choć kilkanaście klocków tej sławnej marki. Można je wykorzystać do zbudowania małego pudełka, do którego wrzucimy drobne przedmioty – spinacze biurkowe, zszywki, gumki recepturki, itp.. Taki pojemnik wygląda modnie i jest bardzo przydatny.

5. Kieszenie na karteczki i długopisy.

Może nad biurkiem macie tablicę korkową? Nic nie stoi na przeszkodzie by ze starych jeansów wypruć tylną kieszeń lub kieszenie i dość szczelnie przypiąć/przykleić je do tablicy. Powstaną w ten sposób bardzo ciekawe przegródki, idealne do trzymania pojedynczych karteczek z notatkami czy długopisów.

6. Zabezpieczenie końcówki ładowarki.

Ładujesz telefon lub tablet na biurku? Masz już dość wpadającej za biurko końcówki ładowarki? Jest na to prosty sposób. Na końcu biurka zapnij duży klips biurowy, a kabelek ładowarki przepleć przez skrzydełka klipsa. Kabel nie będzie już złośliwie uciekać pod biurko, a ty zaoszczędzisz trochę nerwów.

7. Stacja ładująca.

Skoro już jesteśmy przy ładowaniu sprzętów,warto wspomnieć o sposobie na własnoręcznie wykonany wieszak kontaktowy. Z pustego opakowania od szamponu lub mydła w płynie wycinamy kieszonkę z uszkiem. Końcówki ogrzewamy zapalniczką by nie były ostre. Całość oklejamy lub malujemy według uznania. Taka stacja ładująca nie tylko doskonale się sprawdza przy wysoko umieszczonych gniazdkach, ale i stanowi efektowną ozdobę.

8. Pojemnik na przybory do pisania.

Masz niepotrzebny słoik lub puszkę? Zorganizuj pistolet do kleju na gorąco i garść niepotrzebnych kredek lub sznurek. Oczyść na sucho słoik/puszkę i klejem na gorąco przyklejaj wybrane ozdobniki. Możesz wykorzystać stare kredki, patyczki zebrane na spacerze, wełnę, sznur jutowy lub kolorowe patyki ozdobne (np. IKEA 5,99 zł za paczkę). Łatwy sposób na ciekawy pojemnik na różnego rodzaju przybory. 

9. Szybki sposób na spięcie dokumentów.

Spinacz biurowy i gumka recepturka. Te dwa pozornie banalne przedmioty mają wiele zastosowań. Łatwym sposobem na spięcie dokumentów jest przełożenie przez dziurki gumki i połączenie jej na końcach spinaczem. Proste i do wielokrotnego użytku, a pozwala opanować bałagan w dokumentach.

10. Podręczny notatnik.

Prostokątna deska (np. kuchenna), metalowa listewka, pięć gwoździ lub wkrętów, kawałek sznurka i rolka papieru do kasy fiskalnej (w sklepach do kupienia od 56 groszy za sztukę). Cztery gwoździe mocujemy po dwóch stronach deski, na tej samej wysokości i w równych odstępach. Na środku przykładamy rolkę z papierem i przewlekamy przez nią sznurek, przywiązując jego końce do gwoździ. Na dole deski mocujemy metalową listewkę i przez nią przekładamy końcówkę papieru, tak by łatwo było odrywać potrzebne kawałki. Z tyłu deski mocujemy gwóźdź i kawałek sznurka, by łatwo powiesić całość na ścianie. Deskę zdobimy według uznania malując na niej lub przyklejając papierowe lub foliowe ozdoby.

A teraz śmiało - Zrób To Sam!

Autor: Paulina Brzyska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron