Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 sposobów na tanie podróżowanie

2019-07-03

Marzysz o wakacyjnych podróżach, ale masz ograniczony budżet? Sprawdź nasze sposoby na tanie podróżowanie!

Mając nawet niewiele pieniędzy, można spędzić wakacje w ciekawym miejscu! Wystarczy tylko zastanowić się, w jakim kierunku chcesz się wybrać oraz nastawić się na to, że nie będą to wakacje all inclusive. Ale na pewno będą przygodą!

Cudze chwalicie...

Najtańsza opcja to zwiedzanie okolicy rowerem i noclegi pod namiotem. Koszty są wtedy minimalne – jedynie na jedzenie i opłaty za campingi, które zazwyczaj są naprawdę niewielkie. Często nie doceniamy swojej małej ojczyzny, nie wiedząc, ile ciekawych miejsc kryje. Taka wyprawa może być świetną przygodą, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze 18 lat i nie możesz podróżować samodzielnie w dalsze rejony Polski czy za granicę.

Tanio pociągiem

Bilety weekendowe PKP Intercity umożliwią wypady w inne zakątki Polski niż najbliższa okolica. Działają od piątku od godziny 19:00 do poniedziałku do 6:00. Jeśli piątek lub poniedziałek są dniem wolnym od pracy, taki bilet obowiązuje dzień dłużej. Koszt biletów weekendowych zaczyna się od 81 złotych i można na nim jeździć we wszystkich pociągach (IC, TLK, EIC, EIP) w całej Polsce. To świetny sposób na tanią podróż w dwie strony np. nad morze czy w góry lub zwiedzenie kilku miejscowości w czasie jednego weekendu.

Tanio samolotem

Tanie loty – to opcja dla osób, które pragną zwiedzać świat za niewielkie pieniądze. Można ich szukać (najlepiej ze sporym wyprzedzeniem) na stronach różnych linii lotniczych lub poprzez specjalne wyszukiwarki, np. WakacyjniPiraci.pl. Można tam znaleźć loty w dwie strony do wielu miast europejskich w cenie zaledwie kilkudziesięciu złotych!

Noclegi w atrakcyjnych miejscach i cenach

Tanie noclegi można zarezerwować przy pomocy portalu Airbnb.pl. Są na nim dostępne oferty mieszkań i domów  do wynajęcia od prywatnych osób z całego świata. Gospodarze udostępniają swoje miejsca zamieszkania w przystępnych cenach, często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Nierzadko służą radą w sprawie zwiedzania okolicy. Warto tam zajrzeć, jeśli szukasz niedrogiego noclegu w innym stylu niż hotel.

Noclegi za darmo

Couchsurfing to sposób na całkowicie darmowe noclegi! Jest to serwis internetowy, dzięki któremu można znaleźć użytkowników oferujących nocleg we własnym domu/mieszkaniu w wielu miejscach świata lub zaoferować darmowe zakwaterowanie u siebie. Każdy użytkownik serwisu tworzy w nim profil, w którym podaje podstawowe informacje o sobie (zainteresowania, znajomość języków) oraz zamieszcza zdjęcia. Zaznacza również, co może zaoferować swoim gościom (np. zwiedzanie) i czego oczekuje w zamian.

Osoba poszukująca noclegu loguje się na stronie, wyszukuje użytkownika, który może ją przyjąć w danym terminie, i kontaktuje się z nim bezpośrednio. Profile zarówno gospodarzy, jak i gości, uzupełniane są o oceny i komentarze innych osób. Każdy użytkownik sam decyduje, kogo przyjmie pod swój dach.[1]

Czujecie się przekonani, że podróżować można prawie za darmo lub za niewielkie pieniądze? Może sami spróbujecie?

Autor: Joanna Buharewicz

 

1 https://pl.wikipedia.org/wiki/Couchsurfing


Widok zawartości stron Widok zawartości stron