Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Asia śledzi wakacyjne lektury

2021-07-26

Wakacje to idealny moment, żeby sięgnąć po wciągającą lekturę.Jeśli lubicie spędzać czas z książką, polecamy kilka tytułów, które mogą umilić letnie dni.

Skorzystajcie z naszych propozycji.

 

„Wakacje z duchami” – Adam Bahdaj

To ciekawa powieść detektywistyczna, która cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Przedstawione są w niej przygody trzech młodych detektywów. Książka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią rozwiązywać skomplikowane zagadki.

 

„Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – Opracowanie zbiorowe

Książka to zbiór kilkunastu opowiadań o świecie. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji ich przeczytać, to warto nadrobić zaległości. Bohaterom nieobce są łzy, ale doświadczają też wielu pozytywnych emocji.

 

„Pan raczy żartować, Panie Feynman!” – Richard Feynman

Książka jest autobiografią genialnego fizyka, laureata Nagrody Nobla. To jedna z najciekawszych a zarazem najzabawniejszych autobiografii. Dobra zabawa gwarantowana.

 

„Moja rodzina i inne zwierzęta” – Gerald Durrell

Powieść idealna dla miłośników przyrody. To pozycja, którą czyta się z zapartym tchem. Oprócz licznych ciekawostek przyrodniczych opisuje wiele zabawnych perypetii rodzinnych.

 

„Wszystko za życie” – Jon Krakauer, tłum. Magdalena Jakóbczyk-Rakowska

Wakacje to dobry moment, by pobyć blisko przyrody. Główny bohater szuka samotności po to, by poznać siebie. To książka, którą warto zabrać do plecaka.

 

„Wróć do mnie” – Bogusław Stępnik

Zachwycająca lektura o sile przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Główny bohater, Jurek musi zawalczyć o życie swojego przyjaciela Pajacyka, którym jest wiekowy koń. Powieść skłania do refleksji, pokazuje, że warto walczyć z różnymi trudnościami. Opisana historia z pewnością wzruszy niejednego czytelnika.  

 

„Przy naszej piosence” – Klaudia Bianek

Ostatnia, ale bardzo ciekawa młodzieżowa historia. Dwójka bohaterów Antek i Kornelia przeżywa różne perypetie. Przypadkowe spotkanie w kawiarni zmienia ich życie. Czy na lepsze? Czas pokaże. Cały przekrój emocji gwarantowany.

 

Miłej lektury!

 

Autor: Joanna Bogucka


Widok zawartości stron Widok zawartości stron