Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Co najbardziej lubisz w przyjaźni?

Jesteś nastolatką/nastolatkiem, więc zapewne jedną z najważniejszych rzeczy w twoim życiu jest przyjaźń.

To z przyjaciółmi spędzasz najwięcej czasu w szkole i poza nią, to z nimi non-stop komunikujesz się poprzez Messenger’a, Snapchat, Fb i inne komunikatory. Czy zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś, co najbardziej lubisz w przyjaźni? I jak ją pielęgnować?

Co jest fajne?

W przyjaźni oczywiście najlepsze jest to, że masz kogoś, kto cię rozumie i wie, kiedy nie zadawać zbędnych pytań. Lubicie podobne rzeczy i rozumiecie się bez słów. Czy jest to tylko jeden najlepszy przyjaciel lub jedna najlepsza przyjaciółka, a może kilka osób – nieistotne. Ważne, że czujesz, że możesz jej/mu/im ufać i liczyć na wsparcie i pomoc, kiedy będzie ci potrzebne.

Jak przyjaźnią się dziewczyny?

Jako nastolatka przyznasz na pewno, że dziewczyńska przyjaźń jest specyficzna. Kochacie się, jesteście jak papużki nierozłączki, ale czasem potraficie się nieźle pokłócić. Fakt, że zawsze szybko się godzicie świadczy o prawdziwej przyjaźni. Lubicie dzielić się wszystkim: ubraniami, kosmetykami, a nawet pożyczacie sobie telefon, żeby skorzystać z fejsa? Fajnie! Trzymajcie tak dalej i pielęgnujcie swoją przyjaźń, żeby przetrwała dłużej niż gimnazjum czy szkoła średnia! W końcu jesteście Best Friends Forever!

Jaką przyjaźń wolą chłopaki?

Jako nastoletni chłopak od babskich pogaduszek wolisz na pewno granie z kumplami w gry. A jeśli nie jesteś akurat ich fanem, to zapewne lubisz po prostu posiedzieć z chłopakami  i pogadać – zwłaszcza o waszych epickich akacjach. Lubisz wspólne wypady na rower, deskę czy zwyczajne łażenie po osiedlu – można wtedy na spokojnie pogadać i pośmiać się. Wiesz, że twój najlepszy kumpel zawsze cię wysłucha i pomoże w razie czego. No i o to właśnie chodzi w przyjaźni!

Jak dbać o przyjaźń?

Żeby wasze przyjaźnie zawsze były takie fajne, pamiętajcie, by:

  • często spędzać ze sobą czas (nie tylko na fejsie czy snapchacie, ale twarzą w twarz)
  • interesować się podobnymi rzeczami, a jeśli nawet nie lubisz czegoś, co robi twój przyjaciel – okaż zaciekawienie, żeby było mu/jej miło; takiego samego zainteresowania oczekujesz przecież od niej/od niego
  • wspierać  się w trudnych chwilach
  • nigdy nie obgadywać przyjaciela/przyjaciółki za plecami, nawet jeśli cię czymś zdenerwuje – wszystkie żale warto mówić szczerze prosto w oczy, żeby szybko dojść do porozumienia

A teraz zobaczcie naszą infografikę i dajcie znać w komentarzach na Fb, co o niej sądzicie? :)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron