Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Czas na wiosnę! Bieganie sposobem na życie.

Wiosna to czas, kiedy mamy ochotę zrobić coś dla poprawy własnego samopoczucia. Niejeden z nas przyrzeka sobie doskonalenie formy, zanim nadejdą wakacje. Dobrym sposobem prowadzącym do tego celu może być bieganie.

bieganie 1160.jpg

Dobry krok ku lepszej zmianie

Motywacje do tego, aby rozpocząć przygodę z bieganiem są przeróżne. Z pewnością jedną z nich jest chęć zmiany własnego wizerunku. Odpowiednia dieta i systematyczne ćwiczenia stanowią podstawę w osiągnięciu zamierzonego celu. Jeśli szukasz właściwej dla siebie formy aktywności fizycznej, weź pod uwagę wiele aspektów, między innnymi dostępność i koszty z tym związane. W przypadku biegania argumentem nie do podważenia jest fakt, iż biegać można w najbliższym otoczeniu, bez większych nakładów finansowych. Bieganie może być także doskonałym przykładem pożytecznego spędzania czasu wolnego, idealną odskocznią od codziennych obowiązków. Tempo życia, nadmiar spraw zarówno szkolnych, zawodowych, jak i domowych powoduje, iż gromadzimy w sobie różnego rodzaju emocje, niestety często te negatywne. Zamiast niepotrzebnie tracić swoją energię, dając upust nieprzyjaznym odczuciom, zamieńmy ją na coś pożytecznego. Postaw na bieganie!

Bieganie jako praca

Kiedy ogląda się występy zawodowych sportowców, budzi podziw ich determinacja i wola walki. To doskonały przykład jak pasja staje się w pewien sposób pracą. Zestawienie tych dwóch elementów jest niezwykle ważne. Połączenie swoich zainteresowań z pracą zawodową może okazać się właściwą drogą do osiągnięcia życiowego szczęścia. Podjęcie trudu regularnych treningów sprawia, że stajemy się zwycięzcami dla samych siebie.

Pomagając sobie, pomóż innym

Bieganie może przybrać jeszcze inny charakter. Uczestnictwo w różnego rodzajach imprezach upamiętniających ważne wydarzenia, na przykład historyczne, jest symbolicznym gestem pamięci, wymownym znakiem, dającym do zrozumienia, że jako młode pokolenie pamiętamy o tych, którzy poświęcili swoje życie dla dobra ojczyzny. Swoim wysiłkiem sprawimy też radość innym. Wiele osób potrzebujących pomocy liczy na wsparcie. Angażując się w akcję charytatywną poprzez bieganie, ofiarujesz drugiemu człowiekowi to, co najcenniejsze – szansę na lepsze życie.

Niezależnie od rodzaju motywacji, pamiętaj o tym, że zacząć biegać można zawsze, a wiosna jak najbardziej temu sprzyja!

Autor: Emilia Felek, wychowawca Hufca Pracy w Kraśniku, grupa wychowawcza w Janowie Lubelskim


Źródło:

oprac. własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron