Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ekologiczna moda czy plastikowa wygoda?

W czym tkwi problem? Obecnie wiele mówi się o degradacji Planety Ziemi i potrzebie ochrony środowiska, w którym żyjemy. Każdy z nas jest cząstką środowiska naturalnego, niszcząc Ziemię, niszczymy nas samych.

Ekologiczna-moda-czy-plastikowa- ygoda1160.jpg

Pomimo rosnącej świadomości ekologicznej współczesnego człowieka, w miastach wciąż można natknąć się na tysiące plastikowych toreb, których rozkład może sięgnąć nawet 450 lat. Warto czasem wprowadzić choćby niewielkie zmiany w swoim życiu, po to by uniknąć globalnej katastrofy i odwdzięczyć się naturze za dobro, którym nas otacza. Należy podkreślić, że bycie ekologicznym nie jest już tylko domeną ekologicznych dziwaków. Bycie eko to moda a nawet styl życia!

Mała zmiana, duży efekt...

Torba na zakupy, drobny element naszej codzienności, a jednak zapominamy, że dokonywanie wyboru pomiędzy plastikową reklamówką a torbą ekologiczną staje się wyrocznią nad losami naszej Planety Ziemi.

Przyjrzyjmy się temu  bliżej i dokonajmy słusznego wyboru...

Plastikowa wygoda...

Atrakcyjność plastikowych reklamówek zamyka się przede wszystkim w ich wszechogarniającej dostępności. Reklamówka sama wpada nam w dłonie. Szybkie, nieplanowane zakupy, pełen koszyk i ekspedientka z szerokim uśmiechem wręczająca nam za parę groszy foliówkę. Zakupy zapakowane, szybko i małym kosztem, czego pragnąć więcej. Tylko, że za rogiem robimy kolejne zakupy, uśmiechnięta ekspedientka podaje nam kolejną reklamówką.. i tak każdego dnia. W domu piętrzy się stos „plastikowej wygody", która ostatecznie nie jest w pełni wykorzystana i trafia do śmietnika, na pobliski trawnik czy leśne ścieżki. A tam „jedyne" 450 lat czeka na swoje zniknięcie...

A gdyby tak zmienić myślenie?

Ekologiczna moda....

Ekologiczne torby wykonane z naturalnych materiałów są zdecydowanie trwalsze od ich plastikowych odpowiedników. Pod względem wyglądu są też bardziej efektowne. Dzięki  inwestycji w eko torbę zyskujemy również modny dodatek do codziennego stroju, ponieważ torba ekologiczna może być jednocześnie torebką damską, torbą na plażę, do szkoły czy na wycieczkę. Coraz częściej przyciąga swoją ciekawą formą, kolorystyką, krzyczy hasłami i bawi grafiką. Nie jest już tylko kawałkiem szarego materiału, wypełnionym po brzegi zakupami. Jest niejednokrotnie odzwierciedleniem nas samych. Zajmuje mało miejsca, złożona zmieści się w najmniejszej kieszeni, a co najważniejsze jest małym bohaterem w walce z ekologiczną katastrofą!

Dlatego już dziś wrzuć eko myślenie i plastikową wygodę zamień na ekologiczną modę!

 

Autor: Marta Rydzyńska, wychowawca OHP w Gorzowie Wielkopolskim

Źródła: http://www.kobieta.pl/artykul/ekologia-moda-czy-koniecznosc

 http://www.twojecentrum.pl/-info-626.html

 http://www.opakowanianawynos.pl/blog/wrzuc-eko-myslenie-do-eko-torby/

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron