Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak pozytywnie wejść w Nowy Rok?

Czas mija nieubłaganie, zakończył się właśnie 2017 rok. Jeszcze nie zrealizowałeś swoich postanowień noworocznych zaplanowanych na tamten rok, a tu trzeba pomyśleć już nad nowymi! Może po prostu wydłużyć realizację poprzednich o kolejny rok? Martwisz się o to co przyniesie 2018 rok? Zobacz jak pozytywnie wejść w Nowy Rok!

nowy-rok-1160.jpg

1. Jeżeli nie zrealizujesz, nie planuj!

Co roku słyszysz to samo pytanie: „Jakie są twoje postanowienia noworoczne?", ale czy udało ci się je kiedykolwiek w pełni zrealizować? Dla tych, którym ta sztuka udaje się każdego roku, gratuluję, jednak większości z nas, wykonanie zaplanowanych postanowień, przekładane jest na kolejny rok – i tak każdego roku. Dlatego zastanów się, czy jest sens planowania i stresowania się, że nie udało ci się czegoś spełnić. Lepiej przejść przez te 365 dni z uśmiechem na twarzy, niż zmartwianiem, że nie potrafimy zrealizować swoich postanowień.

2. Dobra zabawa.

Jest takie powiedzenie, że jakiego będziesz miał Sylwestra, taki będzie cały rok. Dlatego ważne jest, aby spędzić ten czas przyjemnie. Jeżeli jesteś typem imprezowicza i dobrze czujesz się w tłumie ludzi, to przetańcz całą noc wchodząc tanecznym krokiem w Nowy Rok. Dla osób wolących świętować w gronie najbliższych, sprawdźcie aby ten czas był wesoły. Jest to jeden z niewielu dni, w którym możemy się bawić, więc choć na chwilę nie myśl o jutrze. Odstresuj się, żeby wejść w 2018 rok z czystym umysłem.

3. Uwierz w siebie.

Zbuduj w sobie swoją pewność siebie. Idź przez życie z podniesioną głową. Chwal się tym czego dokonałeś, niech inni zobaczą na co cię stać. Pewność siebie wywołuje w każdym z nas pozytywne uczucia. Postaraj się być dumnym z tego kim jesteś i co robisz. Jednak pamiętaj, że pewność siebie nie powinna iść w parze z zarozumialstwem i arogancją!

4. Ucz się na błędach.

Na pewno zdarzyło ci się popełnić kilka błędów w 2017 roku, których mniej lub bardziej żałujesz. Sama czasami się zastanawiam, dlaczego zrobiłam coś tak a nie inaczej, przecież mogłam przewidzieć, że ta sytuacja skończy się źle. Jednak zamiast rozpamiętywać błędy, postaraj się z nich wyciągnąć lekcję. Każde potknięcie, możesz wykorzystać w Nowym Roku, aby uniknąć popełnienia nowych pomyłek. Pomyśl, że wchodzisz w 2018 rok bogatszy o nowe błędy i doświadczenia.

Pamiętaj! Najważniejsze żebyś robił rzeczy, które są zgodne z twoim wewnętrznym JA, wtedy przejdziesz przez rok w pozytywnym nastroju, a patrząc w tył nie będziesz niczego żałował.

Autor: Marta Maternia, Lubuska WK OHP, 

Źródło: opracowanie własne.

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron