Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Kasia i Paulina, uczestniczki OHP, opowiadają o swojej przygodzie w programie "Ośmiu wspaniałych"

2020-03-30

Program „8 wspaniałych”, który można oglądać w TVP1, został zrealizowany na terenie Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy. W jego realizacji udział wzięli instruktorzy i uczestnicy OHP.

Zapytaliśmy dwie uczestniczki – Paulinę Konderę i Katarzynę Olszewską – o ich naukę w OHP oraz wrażenia z programu. Zapraszamy na krótki wywiad i kilka zdjęć z programu.

Dlaczego wybrałyście zawód kucharza?

Paulina: Wybrałam akurat ten zawód, ponieważ uwielbiam gotować i od małego dziecka się tym interesowałam.

Kasia: Moim zdaniem warto być kucharzem, ponieważ gdy nauczysz się fachu, bardzo ci się przyda w życiu codziennym. Umiejętność gotowania jest ceniona – gdy umiesz dobrze gotować, masz duże szanse dostać pracę w najlepszych restauracjach, w których zarobki są nieporównywalne do zwykłych tanich barów.

Jak wam się podoba nauka w OHP?

Paulina: Moim zdaniem kształcenie w OHP daje mi duże możliwości w zdobywaniu wiedzy praktycznej i teoretycznej. Myślę, że w przyszłości będę mogła wykorzystać zdobyte umiejętności, pracując jako kucharz, do czego dążę.

Kasia: Bardzo podoba mi się nauka w OHP, ponieważ można dużo się nauczyć, mamy różne zajęcia, np. wykonujemy swój zawód kucharza i coraz więcej rzeczy wiemy na temat gastronomi.

Jak wspominacie przygodę z programem „8 wspaniałych”?

Paulina: Na pewno jest to coś nowego i innego, nigdy nie miałam do czynienia z programami tego rodzaju. Będę miło to wspominać. Przy okazji miałam przyjemność poznać znaną osobę, jaką jest pani Marta Manowska.

Kasia: Ja wspominam bardzo dobrze przygodę z programem „8 wspaniałych”, ponieważ byłam pierwszy raz na takich nagraniach i super mi się pracowało z telewizją.

Co wam się najbardziej podobało na planie?

Paulina: Odcinki, w których uczestniczyłam i miałam okazję pomagać uczestnikom tego programu, było to zabawne i miłe.

Kasia: Wszystko mi się podobało, bo pierwszy raz widziałam, jak to się robi i nawet bym chciała jeszcze raz pójść na jakieś nagrania, bo fajnie było nagrywać z ,, 8 wspaniałymi " i dziękuję, że mogłam brać w tym udział.

Dziękujemy za rozmowę, dziewczyny!
 

Więcej o programie przeczytacie tutaj: KLIK!

Odcinek z Kasią i Pauliną można obejrzeć na VOD: https://vod.tvp.pl/video/osmiu-wspanialych,odc-2,47194633

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron