Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Od szkolenia do sukcesu – historia Maksymiliana

Czy szkolenie, po którym jednak nie podejmujesz pracy w wyuczonym zawodzie, ma sens? W przypadku Maksymiliana miało to ogromne znaczenie! Zobaczcie, jak ciekawie może potoczyć się kariera osoby, która dzięki projektowi OHP postawiła na własny rozwój.

maksymilian_1160.png

Maksymilian był beneficjentem pierwszej edycji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przechodząc obok siedziby MCK zauważył plakat OHP, co bardzo go zaciekawiło. Postanowił dowiedzieć się, co oferuje ta instytucja. Po uzyskaniu szczegółowych informacji Maksymilian postanowił wziąć udział w projekcie.

Projekt trwał kilka miesięcy i obejmował różne formy wsparcia. Podczas spotkania z doradcą zawodowym uświadomił sobie swoje predyspozycje i dokonał wyboru kursu zawodowego – operator koparko-ładowarki. Zrozumiał, iż w branży budowalnej przy jego obecnym wykształceniu (technik budownictwa), oprócz wiedzy, warto mieć dodatkowe umiejętności i uprawnienia, aby być konkurencyjnym na rynku pracy.

Projekt jako bodziec do dalszego rozwoju

Po odbyciu stażu zawodowego uświadomił sobie, że nie jest to praca, którą chciałby wykonywać całe życie. Udział w projekcie sprawił, że nabrał większej pewności siebie i podniósł sobie poprzeczkę w planowaniu kariery.

Postanowił wziąć udział w konkursie na staż w Parlamencie Europejskim, który zakończył się sukcesem. Został zakwalifikowany i wyjechał na miesięczny staż do Brukseli.

Nowe wyzwania, nowe umiejętności

Warsztaty kreowania wizerunku realizowane podczas projektu nauczyły go, jak dobierać strój do okoliczności i zrobić dobre pierwsze wrażenie. Natomiast kurs języka angielskiego okazał się bardzo przydatny, ponieważ pozwolił mu udoskonalić wymowę i swobodnie komunikować się w trakcie pobytu w stolicy Belgii. 

Podczas stażu Maksymilian był asystentem posła Stanisława Ożóga. Pomagał w prowadzeniu biura poselskiego, sporządzał raporty z posiedzeń, tłumaczył dokumenty i listy, odbierał korespondencję, był zaangażowany również w przygotowanie wystawy „Polska Walcząca”, która była prezentowana w Brukseli.

Czas na studia!

Nabyte umiejętności i zdobyte doświadczenia podczas projektu i stażu europejskiego podniosły ambicję młodego człowieka, który postanowił kontynuować naukę – obecnie studiuje na Wydziale Geodezji i Kartografii. Jesteśmy dumni z naszego beneficjenta!

Autor: Magdalena Wawrzynek – pośrednik pracy MCK w Dąbrowie Tarnowskiej

Fot. Maksymilian przed gmachem Parlamentu Europejskiego


Widok zawartości stron Widok zawartości stron