Wydawca treści
Od szkolenia do sukcesu – historia Maksymiliana
Czy szkolenie, po którym jednak nie podejmujesz pracy w wyuczonym zawodzie, ma sens? W przypadku Maksymiliana miało to ogromne znaczenie! Zobaczcie, jak ciekawie może potoczyć się kariera osoby, która dzięki projektowi OHP postawiła na własny rozwój.
Maksymilian był beneficjentem pierwszej edycji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej.
Przechodząc obok siedziby MCK zauważył plakat OHP, co bardzo go zaciekawiło. Postanowił dowiedzieć się, co oferuje ta instytucja. Po uzyskaniu szczegółowych informacji Maksymilian postanowił wziąć udział w projekcie.
Projekt trwał kilka miesięcy i obejmował różne formy wsparcia. Podczas spotkania z doradcą zawodowym uświadomił sobie swoje predyspozycje i dokonał wyboru kursu zawodowego – operator koparko-ładowarki. Zrozumiał, iż w branży budowalnej przy jego obecnym wykształceniu (technik budownictwa), oprócz wiedzy, warto mieć dodatkowe umiejętności i uprawnienia, aby być konkurencyjnym na rynku pracy.
Projekt jako bodziec do dalszego rozwoju
Po odbyciu stażu zawodowego uświadomił sobie, że nie jest to praca, którą chciałby wykonywać całe życie. Udział w projekcie sprawił, że nabrał większej pewności siebie i podniósł sobie poprzeczkę w planowaniu kariery.
Postanowił wziąć udział w konkursie na staż w Parlamencie Europejskim, który zakończył się sukcesem. Został zakwalifikowany i wyjechał na miesięczny staż do Brukseli.
Nowe wyzwania, nowe umiejętności
Warsztaty kreowania wizerunku realizowane podczas projektu nauczyły go, jak dobierać strój do okoliczności i zrobić dobre pierwsze wrażenie. Natomiast kurs języka angielskiego okazał się bardzo przydatny, ponieważ pozwolił mu udoskonalić wymowę i swobodnie komunikować się w trakcie pobytu w stolicy Belgii.
Podczas stażu Maksymilian był asystentem posła Stanisława Ożóga. Pomagał w prowadzeniu biura poselskiego, sporządzał raporty z posiedzeń, tłumaczył dokumenty i listy, odbierał korespondencję, był zaangażowany również w przygotowanie wystawy „Polska Walcząca”, która była prezentowana w Brukseli.
Czas na studia!
Nabyte umiejętności i zdobyte doświadczenia podczas projektu i stażu europejskiego podniosły ambicję młodego człowieka, który postanowił kontynuować naukę – obecnie studiuje na Wydziale Geodezji i Kartografii. Jesteśmy dumni z naszego beneficjenta!
Autor: Magdalena Wawrzynek – pośrednik pracy MCK w Dąbrowie Tarnowskiej
Fot. Maksymilian przed gmachem Parlamentu Europejskiego
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
Każdy gest ma moc - życie po powodzi
29.11.2024
-
Wymarzone fryzjerstwo – historia Norberta
15.10.2024
-
Filip – portret młodego działacza
19.09.2024
-
Zawód kucharz – moja pasja
06.08.2024
-
Barber to ja – wywiad z absolwentem
23.05.2024