Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 książek dla przyszłych mechaników samochodowych

2022-09-02

Chcesz zostać mechanikiem samochodowym, a może już uczysz się tego zawodu? Interesujesz się motoryzacją? Sprawdź propozycje książek o tej tematyce.

 

Seweryn Orzełowski, Stanisław Kowalczyk, Naprawa pojazdów samochodowych

Podręcznik ten wykorzystywany jest do nauczania w zawodzie technik pojazdów samochodowych. W książce znajdziecie informacje odnośnie metod i zakresu napraw samochodów, montażu i konserwacji podzespołów i zespołów pojazdów oraz prób po naprawie pojazdów samochodowych.

 

Praca zbiorowa, Poradnik Techniki Samochodowej

W poradniku znajdziecie omówienie zagadnień z zakresu budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Przedstawione są także nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które dotyczą np. samochodów osobowych. Odnajdywanie informacji ułatwiają kolorowe ilustracje, rysunki, wykresy i tabele.

 

Krzysztof Wiśniewski, Leksykon skrótów. Motoryzacja

Jeśli zastanawiacie się co oznaczają skróty dotyczące motoryzacji, skorzystajcie z tego leksykonu. Znajdziecie w nim ponad 1700 haseł z pełną pisownią ich nazw oryginalnych oraz objaśnieniami ich znaczeń w języku polskim.

 

Blanka Myszkowska, English in a Car Repair Workshop. Podręcznik do języka angielskiego zawodowego

Podręcznik zawiera teksty, ilustracje z objaśnieniami oraz dialogi oparte na autentycznych materiałach i rozmowach.  Znajdziecie w nim informacje dotyczące budowy i działania współczesnych pojazdów samochodowych, ich wyposażenia oraz użytkowania, obsługi i naprawy. Autorzy uwzględnili w nim zarówno brytyjską, jak i amerykańską odmianę języka angielskiego. Ponadto do książki dołączono dwie płyty CD zawierające m.in. rozmowy klientów z pracownikami warsztatów samochodowych.

 

Stanisław Szelichowski, Motoryzacja w Polsce

Album przedstawia dzieje motoryzacji w Polsce od lat 20. XX w. po czasy współczesne. Na ponad 350 fotografiach przedstawiono: samochody osobowe, ciężarowe, wojskowe, autobusy, motocykle, ciekawostki związane z wyposażeniem i sportami samochodowymi. To ciekawa propozycja nie tylko dla najzagorzalszych hobbystów.

 

Sprawdź wszystko na temat zawodu mechanika samochodowego w naszym tekście!

 

Marcin Replewicz, Mechanik samochodowy. Obsługa i proste naprawy samochodu

To książka, która będzie przydatna dla każdego młodego człowieka, który jest zainteresowany zawodem mechanika samochodowego. Znaleźć w niej można informacje dotyczące wyposażenia samochodu, użytkowania oraz technik jazdy.

 

Marek Gabryelewicz, Piotr Zając, Budowa pojazdów samochodowych. Podręcznik

Książka ta jest bogato ilustrowanym podręcznikiem dla uczniów kształcących się w zawodach technika pojazdów samochodowych i elektromechanika pojazdów samochodowych.

 

Rafał Burdzik, Łukasz Konieczny, Jan Warczek, Diagnozowanie zespołów i podzespołów pojazdów samochodowych. Podręcznik

To podręcznik zgodny z podstawą programową do kształcenia w zawodach: mechanik samochodowy i technik pojazdów samochodowych.

 

Urszula Jastrzębska, Podstawy działalności gospodarczej w branży samochodowej

W książce znajdziemy praktyczne przykłady i konkretne rozwiązania funkcjonujące w przedsiębiorstwach branży samochodowej.

 

Opracowanie zbiorowe, Historia. Motoryzacja w Polsce

To genialna książka dla miłośników polskiej motoryzacji. Znajdziemy w niej ponad 350 fotografii, na których przedstawiono dzieje motoryzacji w Polsce od lat 20. XX wieku.

 

Sprawdź nasze propozycje: książek dla przyszłych mechaników samochodowych.

Miłej lektury i owocnej pracy!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron