Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Weekend za miastem – jak zorganizować krótki wypoczynek?

Weekend majowy tuż tuż, a ty jeszcze nie masz planów? Nic straconego! Każdy długi weekend jest okazją do odpoczynku od spraw codziennych, do słodkiego "nicnierobienia" oraz rozrywki. W każdym mieście organizowane są różne festyny i inne atrakcje. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

majówka1160.jpg

Leniuchowanie czy aktywność?

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy słyszymy hasło „długi weekend", to odpoczynek. Jednak ilu ludzi, tyle sposobów odpoczynku. Niektórzy preferują leniuchowanie w hamaku z dobrą książką, dla innych odpoczynkiem będzie ekstremalna wyprawa "off-road". Żeby zrealizować jedno i drugie nie potrzebujesz mieszkać w domu z wielkim ogrodem, ani nie musisz posiadać "quada". W każdym mieście na pewno znajdziesz wiele ofert promujących zarówno relaksujące zwiedzanie, jak i aktywny wypoczynek. Musisz jedynie zdecydować, która opcję wybrać!

Cudze chwalicie…

Każdy z nas marzy o wyjazdach zagranicznych z pięknymi piaszczystymi plażami, palmami i gorącym słońcem. Wiadomo jednak, że takie wyjazdy są dosyć kosztowne. Zamiast marzyć o czymś, co nie jest w zasięgu twoich możliwości, zacznij odkrywać to, co jest obok. Odkrywanie najbliższej okolicy może dostarczyć nam wielu emocji i pozwala spojrzeć na region, w którym mieszkasz z innej perspektywy. Gwarantuję, że jak to zrobisz, będziesz dumny z tego, że mieszkasz w tak pięknej scenerii.

Młodość bez ograniczeń

Podczas rozrywki i zabawy staraj się jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wyjazdów i różnych form aktywności. Nie wszystko, co reklamowane, jest godne uwagi i do końca bezpieczne. Dlatego wszystkie działania i aktywności powinny być sprawdzone i zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zatem… pakuj plecak i idź odkrywać świat!

Autor: Magdalena Krzemińska-Ziębrowicz, wychowawca Hufca Pracy w Kraśniku
Źródło: opracowanie własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron