Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 aplikacji, które pomogą ci dobrze zorganizować naukę lub pracę

2023-09-13

Smartfon i komputer to codzienne narzędzia, które młodzi ludzie wykorzystują głównie do komunikacji i rozrywki. A gdyby tak przy ich pomocy uporządkować swoje codzienne zadania związane ze szkołą i/lub pracą? Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji do zarządzania zadaniami, ten tekst jest dla ciebie!

Dlaczego warto korzystać z aplikacji porządkujących pracę?

Aplikacje do zarządzania czasem, do organizacji pracy, do planowania zadań – bez względu na to, jak je nazwiemy, pewne jest jedno: są bardzo przydatne – wystarczy tylko zacząć ich używać. Wpisanie listy zadań do aplikacji pomaga je uporządkować, nadać priorytet tym, które trzeba wykonać w pierwszej kolejności, zrobić notatki, przechować ważne linki czy zapisać spotkania/zadania w kalendarzu.

Nawyk korzystania z aplikacji do planowania pomaga skupić się na wykonywanym zadaniu i unikać prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na później. Miło jest odhaczyć wykonane zadanie i zobaczyć je skreślone z listy lub przeniesione na tablicę „zrobione” – w zależności od użytej apki.

 

Poniżej 5 aplikacji, z których warto wybrać tę najbardziej odpowiednią do swoich potrzeb.

 

Trello – czytelnie i prosto

Trello to dość intuicyjna i nieskomplikowana w obsłudze aplikacja, która pozwala na porządkowanie zadań przy pomocy prostych tablic i list. Na każdej z tablic możesz utworzyć listy – np. wg kategorii „do zrobienia”, „w trakcie”, „zrobione”. Następnie wpisujesz poszczególne zadania, które można przenosić pomiędzy listami – np. z listy „w trakcie” na listę „zrobione”. Rozwiązanie pomaga panować nad zadaniami i cieszyć się ich wykonaniem.

Aplikacja jest darmowa, można jej używać przy pomocy komputera lub telefonu, indywidualnie lub w zespole.

 

Asana

Aplikacja wykorzystywana jest głównie przez zespoły w firmach, ponieważ umożliwia planowanie zadań dla większej liczby osób i ułatwia komunikację. Jednak Asany da się używać także w pojedynkę. Na co pozwala aplikacja? Można w niej dodawać zadania w formie list lub tablic, zawiera kalendarz, gdzie można wpisywać terminy wykonania poszczególnych zadań. Przydatną opcją jest możliwość integracji z innymi aplikacjami, np. Microsoft Teams lub Kalendarz Google.

Asana Basic to aplikacja darmowa, dostępna w wersji komputerowej i mobilnej.

 

Szukasz aplikacji poprawiających twoją produktywność? Sprawdź w tekście 10 darmowych aplikacji, które poprawią twoją efektywność.

 

Todoist

Twórcy aplikacji chwalą się, że ten menadżer zadań to nr 1 wśród takich aplikacji na świecie, a z opinii internetowych można wywnioskować, że użytkownicy to potwierdzają. Todoist to na pewno aplikacja warta uwagi ze względu na prostą obsługę i zaawansowane funkcje. Co można robić dzięki tej apce? Wprowadzać zadania w formie projektów i podlist ze sprawami do wykonania oraz ich terminami. Można je przenosić pomiędzy sekcjami, a prosty wygląd aplikacji sprawia, że wszystko wydaje się przejrzyste. W aplikacji masz ten dostęp do archiwum ukończonych zadań oraz wizualizację produktywności, która może działać motywująco.

Bezpłatna wersja aplikacji dla początkujących dostępna jest na różne urządzenia, można jej używać indywidualnie i w zespołach.

 

Kalendarz i Lista zadań Google

Proste narzędzia dostępne po założeniu konta Google i zalogowaniu się do Gmaila. Przejrzysty kalendarz umożliwia zapisywanie spraw na określone terminy i godziny, dodatkowo Lista zadań zsynchronizowana jest z Kalendarzem, dzięki czemu można zapisywać przypomnienia o sprawach do załatwienia. Świetną opcją jest to, że Kalendarz rozpoznaje zadania, spotkania itp. pojawiające się w mailach i proponuje wpisanie ich do terminarza. Warto sięgnąć po te powszechne narzędzie.

Kalendarz i Lista Google dostępne są za darmo, można pracować przy ich pomocy indywidualnie, ale narzędzia umożliwiają także udostępnianie wpisów innym osobom.

 

Evernote

Aplikacja pozwala na przechowywanie niemalże dowolnych plików, a jej funkcje umożliwiają proste tworzenie nowych dokumentów w postaci m.in. notatek tekstowych, zrzutów ekranowych itp.. Wprowadzone elementy zapisywane są komputerze, ale również na koncie internetowym (po bezpłatnej rejestracji), dzięki czemu dostępne są one z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy doceniają łatwy dostęp do zgromadzonych danych – apka pozwala komentować, opisywać oraz tagować każdy z wprowadzonych elementów, a także pomaga je analizować i indeksować.

 

Jeśli zainteresowała cię któraś z aplikacji, znajdź ją w sklepie swojego operatora, pobierz wersję odpowiednią dla systemu operacyjnego telefonu lub zainstaluj na komputerze i spróbuj skorzystać. Być może będzie to narzędzie, które pomoże ci zapanować nad natłokiem spraw i zadań.

 

Autor: Joanna Buharewicz

 

Źródła:

https://trybawaryjny.pl/najlepsze-aplikacje-do-planowania-zadan-i-zarzadzania-czasem-ranking/#1-kalendarz-google-i-lista-zadan-google

https://witalni.pl/baza_wiedzy/przeglad-5-najciekawszych-aplikacji-narzedzi-zwiekszajacych-produktywnosc-oraz-zarzadzanie-pracy/

https://www.dobreprogramy.pl/evernote,program,windows,6628604329875585


Widok zawartości stron Widok zawartości stron