Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak w 5 krokach nauczyć się do egzaminu?

2023-09-21

Masz przed sobą egzamin? Nie odkładaj nauki na ostatnią chwilę. Skorzystaj z naszych wskazówek, jak nauczyć się do egzaminu.

Dobry plan to podstawa

Zanim zaczniesz naukę, przygotuj sobie plan. Podziel materiał na części. Postaw na metodę małych kroków. Zdecydowanie lepiej przerabiać mniejsze partie materiału i robić częstsze powtórki. Zaplanuj sobie także czas na podsumowanie.

 

Zadbaj o efektywną naukę

Warto wiedzieć, jak się uczyć. Dlaczego? Przede wszystkim po to, żeby robić to efektywnie i nie marnować czasu.

 

Poznaj konkretne przykłady technik skutecznego uczenia się.

 

Najważniejszym zagadnieniom poświęć więcej uwagi. Ćwicz na przykładach. Jeśli masz taką możliwość, rozwiązuj także testy czy arkusze egzaminacyjne.

Zadbaj także o unikanie rozpraszaczy. Na czas nauki wycisz telefon i nie zaglądaj do mediów społecznościowych.

 

Ucz się z innymi

Nauka z innymi osobami pozwala wymieniać się doświadczeniami. Ucząc się w grupie, warto skorzystać z metody nauczyciela. To metoda, w której tłumaczy się przerabiany w danym momencie materiał. Osoby uczące się tego samego materiału, mogą tłumaczyć sobie nawzajem, czego się nauczyły.

 

Rób przerwy i zadbaj o odpoczynek

Zarywanie nocek i spędzanie wielu godzin nad książkami na niewiele się zda. Zadbaj o odpoczynek i zaplanuj sobie przerwy w trakcie nauki. Odpowiednia dieta, wysypianie się, ruch na świeżym powietrzu także będą pomocne.

 

Zachowaj spokój…

… i uwierz w siebie. To tylko egzamin.

 

Powodzenia!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron