Wydawca treści Wydawca treści

 • 31.10.2023

  Jakie prawa w pracy ma twoje nastoletnie dziecko?
  Twoje nastoletnie dziecko chce pracować? Świetnie! To znaczy, że rozumie, jak ważna jest samodzielność finansowa i ma poszanowanie dla pracy. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują w pracy pracownikom młodocianym.

 • 18.09.2023

  Pośrednik pracy – jak może pomóc twojemu dziecku?
  Pośrednik pracy to nie tylko osoba udzielająca informacji na temat dostępnych ofert pracy. Obecnie pośrednik pracy staje się niejednokrotnie dobrym partnerem na drodze do znalezienia najlepszego kandydata do pracy i jednocześnie jest mentorem w poszukiwaniu najlepszej drogi rozwoju kariery zawodowej dla młodego człowieka, opartej na aktualnych trendach rynku pracy.

 • 19.04.2023

  Wychowani pod etat
  Z biegiem lat, od czasu kiedy pokolenie trzydziesto-, czterdziestolatków chodziło do szkoły, wiele zmieniło się w systemie oświaty i na rynku pracy. Młodzież ma teraz mnóstwo różnych przedmiotów, które mają nauczyć ich samodzielności, kreatywnego myślenia i radzenia sobie w otaczającym ich świecie.

 • 16.02.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać zawód? Użyj Mapy Karier
  Jako rodzice nie powinniśmy zbytnio wpływać na decyzje dzieci odnośnie ich przyszłości, wybranej szkoły czy zawodu. Możemy im jednak pomóc w dokonaniu wyboru.

 • 15.03.2022

  Wolontariat – popularny sposób na zdobycie doświadczenia i kwalifikacji
  Dzięki pracy na rzecz innych ludzi potrafimy docenić bardziej to, co już mamy. Jest to też duża szansa na wykorzystanie swoich umiejętności w dobrym celu.

 • 12.01.2022

  Rola rodziców w planowaniu kariery zawodowej dziecka
  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu młodego człowieka, które jako pierwsze wpływają na kształtowanie przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Z badań wynika, że większość nastolatków, podejmując swoje pierwsze decyzje edukacyjne, kieruje się opinią rodziców.