Im się udało
Przez wspólnotę do odbudowy własnej wartości Ewelina pochodzi z rodziny wielodzietnej. Trafiła do hufca pracy w 2014 roku, skierowana przez pedagoga szkolnego z gimnazjum. Kłopoty wychowawcze, które sprawiała spowodowały, że rok wcześniej sąd umieścił ją w ośrodku Towarzystwa Interwencji Społecznych.
Rafał Brzykcy – kucharz z pasją Rafał nie zastanawiał się ani chwili, jaki wybrać zawód. Zawsze chciał zostać kucharzem. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji dziś robi to, co lubi najbardziej – gotuje.
Udział w projekcie „Równi na rynku pracy” odmienił moje życie Gdy Małgosia zgłosiła się do udziału w projekcie „Równi na rynku pracy", była otwarta na nowe możliwości i gotowa na zmiany w swoim życiu zawodowym. Jak się później okazało, decyzja ta zaowocowała dużym sukcesem.
Nie wybiegam z planami za daleko. Rozmowa z Maciejem Budychem Maciej Budych zakończył naukę w Ośrodku Szkolenia i Wychowana w Międzyrzeczu cztery lata temu. Od tego momentu wiele się zmieniło.
Wszystko jest możliwe, czyli sukcesy absolwentów OSiW w Starachowicach Zdecydowałam się napisać o kilku absolwentach Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach. Mój wybór nie jest przypadkowy.
Przyszłość jest w Twoich rękach! „Nie warto się kształcić, zdobywać kwalifikacji, a o dobrze płatnej pracy, czy nawet o jakimkolwiek zatrudnieniu nie ma co nawet marzyć, jeśli się nie ma znajomości.” Tego typu wypowiedź usłyszałam ostatnio z ust pewnego młodego chłopaka. Na ile są one prawdziwe?
Przy koniach znikają wszystkie troski Przedstawiam wam Agatę, uczestniczkę Szkolenia Kursowego w zawodzie krawiec w Środowiskowym Hufcu Pracy 15-3 w Koninie, którą pasjonują konie.
Cukiernicy z wałbrzyskiego Hufca Pracy wicemistrzami Polski w konkursie EXPO SWEET 2016 Młodzież wałbrzyskiego hufca jest doskonałym przykładem, że na sukces trzeba zapracować.
Jak szansę przełożyć na zawodowy sukces? Adrianna Suplicka, która trafiła do MCK w Ełku, dzięki projektowi „Równi na rynku pracy” miała możliwość uzupełnienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz zdobycia ciekawej pracy pomimo tego, że niedawno została mamą. W pełni wykorzystała daną jej szasnę. Przeczytajcie wywiad z Adą, a przekonacie się, że warto korzystać z podobnych form wsparcia.
Przerwać ciszę i znów śpiewać! Marta ma 23 lata, mieszka w małej popegeerowskiej wsi w powiecie szczecineckim. Po ukończeniu gimnazjum za namową swojej mamy podjęła naukę w LO w Szczecinku.
Staż w Indiach? Z nami to możliwe! „…Wczoraj wróciłam do Polski i po dwóch miesiącach zostawiłam swoje ukochane, przepiękne Indie. Dzisiaj ciężko jest mi uwierzyć, że początkowo obawiałam się i wahałam, czy podjąć się tego wyzwania.
W sporcie można się odnaleźć Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Sylwestrem Zarzyckim, uczestnikiem Hufca Pracy w Świdniku. Jego pasją jest sport.