Wydawca treści
10 filmów z przesłaniem, które warto obejrzeć w ferie
2023-02-06
Ferie dają mnóstwo czasu do zagospodarowania. Warto obejrzeć w tym okresie dobry film. Jeśli nie masz pomysłu jaki, sięgnij po któryś z naszego zestawiania. Polecamy filmy z przesłaniem, które zapadają w pamięć!
Te filmy wzruszają, bawią, uczą i dają do myślenia. Znajdziecie w nich pozycje typowo młodzieżowe i familijne, ale także klasyki, które warto znać.
Prezentujemy je w przypadkowej kolejności. Jeśli dostępne są na platformach filmowych, podajemy to tuż po tytule.
-
Stowarzyszenie umarłych poetów (1989)
Dostępny na: Disney, iTunes Store, Chili, Rakuten
Film piękny i wzruszający. Jesień roku 1959. Charyzmatyczny nauczyciel literatury, John Keating (Robin Williams) rozpoczyna pracę w ekskluzywnej i konserwatywnej szkole dla chłopców w Nowej Anglii. W placówce tej obowiązuje surowe wychowanie oparte na dewizie "Tradycja, honor, dyscyplina, doskonałość". Tym skostniałym poglądom Keating przeciwstawia własne, niekonwencjonalne metody wychowawcze. Swoim postępowaniem nowy wykładowca bulwersuje otoczenie, zdobywając jednocześnie sympatię siedmiu utalentowanych uczniów, którzy reaktywują "Stowarzyszenie Umarłych Poetów".
-
Gwiazd naszych wina (2014)
Dostępny na: Disney, iTunes Store, Chili, Rakuten
Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) to para nastolatków, których połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy - poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Hazel ma 17 lat i nadopiekuńczych rodziców, których bardzo kocha, mimo że czasem ją irytują. Z Gusem łączą ją nie tylko podobne doświadczenia związane z chorobą, ale także miłość do książek. Dziewczyna marzy, aby poznać autora ulubionej powieści, Petera van Houtena (Willem Dafoe). Wielokrotnie próbowała nawiązać z nim kontakt, ale bezskutecznie. Wytrwałość Gusa zostaje nagrodzona. Udaje mu się dotrzeć do pisarza i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Postanawia zabrać ze sobą Hazel...
-
Boyhood (2014)
Dostępny na: iTunes Store, Rakuten TV
Film zrealizowany w niesamowity sposób – nagrywany przez 11 lat pomiędzy 2002 a 2013 rokiem. "Boyhood" to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.
-
Wielki Mike (2009)
Dostępny na: HBO Max, Netflix, Rakuten
Historia Leigh Anne Touhy - matki dwojga dzieci, silnej kobiety kierującej się chrześcijańskimi wartościami, która wraz z mężem nie boi się zaryzykować i postanawia zaopiekować się skrzywdzonym w dzieciństwie bezdomnym czarnoskórym nastolatkiem. Otoczenie go właściwą opieką powoduje, że chłopak wyrasta na gwiazdę futbolu amerykańskiego.
-
Tallulah (2016)
Dostępny na: Netflix
Poszukując swojego byłego chłopaka, młoda bezdomna kobieta pod wpływem impulsu porywa dziecko pewnej nieodpowiedzialnej bogatej matki. Co z tego wyniknie? Przekonasz się, oglądając.
Sprawdź nasze zestawienie: 10 fajnych filmów młodzieżowych, które obejrzysz na Netflixie
-
Mecz życia (2014)
Dostępny na: CDA Premium, Nowe Horyzonty VOD, Katoflix
Anja to niezwykle pewna siebie dziewczyna, która uwielbia grać w piłkę nożną. Jej kolega z klasy Jonas uważa, że nie jest to sport dla dziewczyn. Anja wykorzystuje swoje poczucie humoru, by udowodnić przemądrzałemu chłopakowi, że nie ma racji. Nastolatka nie traci energii i optymizmu, gdy zostaje u niej zdiagnozowana białaczka. Jej zaangażowanie w rozgrywki piłkarskie nie słabnie nawet wtedy, gdy jest w szpitalu. Jak bliscy poradzą sobie z chorobą dziewczynki? Czy Jonas pokona swoje uprzedzenia?
-
Wicher (2013)
Dostępny na: CDA Premium
Kiedy 14-letnia Mika nie zdaje do następnej klasy, rodzice wysyłają córkę do babci, by pomogła jej w pracach na farmie. Dziewczyna jednak bardzo niechętnie i bez entuzjazmu podchodzi do nowego otoczenia i swoich obowiązków. Pewnego dnia, uwagę jej przykuwa dziki ogier w stajni, który uważany za nieposkromionego nie pozwala nikomu zbliżyć się do siebie. Mika postanawia spróbować swojego szczęścia i zakrada się nocą do boksu w stajni...
-
Podaj dalej (2000)
Dostępny na: CDA.pl
Kolejny klasyk kina, który warto znać. Chłopiec, który w ramach zadania domowego musiał pomóc trzem osobom, uruchamia łańcuszek szczęścia. Niespodziewanie plan wymyka się spod kontroli.
-
Donnie Darko (2001)
Dostępny na: CDA.pl
Donnie Darko, uważany za nastolatka z zaburzeniami osobowości, spotyka Franka - tajemniczą postać w kostiumie królika, która zaczyna manipulować jego życiem. Film trochę pokręcony, momentami dziwny, ale z dobrym przesłaniem i kultowymi scenami.
-
300 mil do nieba (1989)
Dostępny na: VOD TVP
Polski klasyk – film, który powstał na podstawie prawdziwej historii! Jędrek i Grześ mieszkają ze swoją rodziną w ciężkich warunkach. Chłopcy postanawiają zmienić swoje życie. W tym celu uciekają z domu i próbują przedostać się do Szwecji. Ukrywają się pod podwoziem TIR-a i w ten sposób trafiają do Danii. Ich losem interesuje się pewna dziennikarka, dzięki której chłopcy mają szansę otrzymać azyl.
Zestawienie przygotowała Joanna Buharewicz
Opisy filmów:
https://upflix.pl/
https://www.filmweb.pl/
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcas/56,80530,16687152,11_najmadrzejszych_filmow_dla_dzieci_i_mlodziezy__GALERIA_.html
Widok zawartości stron
Zobacz również:
Zobacz również:
-
5 sposobów na zadbanie o siebie zimą
13.12.2024
-
10 powieści młodzieżowych na jesień
07.11.2024