Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 fajnych filmów młodzieżowych, które obejrzysz na Netflixie

2020-11-25

Oglądanie filmów to jedna z najlepszych rzeczy, na które warto przeznaczyć jesienne i zimowe wieczory. Polecamy 10 fajnych filmów o nastolatkach, które bawią i wzruszają.

 

Filmy prezentujemy w przypadkowej kolejności.

 

Wszystkie jasne miejsca (2020)

Film na podstawie światowego bestselleru Jennifer Niven. Violet Markey (Elle Fanning) i Theodor Fincha (Justice Smith) muszą wspólnie przygotować projekt szkolny. Zbliża ich zmaganie się z emocjonalnym bagażem z przeszłości. Film to ciekawe spojrzenie na temat zaburzeń psychicznych i ich wpływ na związki, a także na piękno młodzieńczej miłości, która odciska trwały ślad w życiu.

 

 

Wysoka dziewczyna (2019)

Jodi (Ava Michelle) ma 16 lat i od zawsze była najwyższą dziewczyną w szkole, ale nigdy nie czuła się z tym dobrze. Odkąd pamięta, inne dzieciaki się z niej śmiały, a ona chodziła przygarbiona, ale teraz wreszcie los się odmienia. Jodi poznaje Stiga (Luke Eisner), niemal idealnego Szweda z uczniowskiej wymiany zagranicznej, który jest nawet wyższy od niej. Ta nowa znajomość wywraca świat Jodi do góry nogami… Ale więcej nie zdradzamy! Obejrzyjcie sami!

 

 

 

Sierra Burges jest przegrywem (2018)

Inteligentna, ale niezbyt lubiana licealistka Sierra Burgess nawiązuje internetową znajomość z przystojniakiem, który myśli, że dziewczyna jest kimś innym. Typowe sprawy nastolatków: miłość, przyjaźń, rywalizacja i to, że najlepiej być sobą, choć to nie takie proste.

 

 

 

Ósma klasa (2018)

13-letnia Kayla próbuje przetrwać ostatnie dni w szkole, zanim trafi do liceum. Dziewczyna jest introwertyczką, która nie ma zbyt wielu przyjaciół. Aby odreagować, zakłada kanał na YouTubie. Prowadzi również bloga, na którym udziela różnych porad. Jej życie internetowe różni się diametralnie od tego prawdziwego. Czy Kayla ma szansę znaleźć prawdziwych przyjaciół?

 

 

17 (2019)

Siedemnastoletni Héctor podczas udziału w programie resocjalizacyjnym w poprawczaku nawiązuje nierozerwalną więź z psem, który jest równie wylękniony i powściągliwy jak jego nowy przyjaciel. Kiedy psiak zostaje adoptowany, zrozpaczony Héctor ucieka z zakładu, by go odnaleźć. Tak rozpoczyna się jego wyjątkowa podróż w towarzystwie starszego brata Ismaela, babci Cuki, dwóch psów, krowy i innych zwierzaków.

 

 

Do wszystkich chłopców, których kochałam (2018)

Gdy listy miłosne, które Lara Jean Song Covey pisała w sekrecie do wszystkich pięciu chłopców, w których była zakochana, zostają nagle wysłane do adresatów, jej dotąd wyimaginowane życie uczuciowe zostaje wywrócone do góry nogami. W wyreżyserowanej przez Susan Johnson adaptacji bestsellerowej i docenionej przez New York Times powieści młodzieżowej autorstwa Jenny Han występują między innymi Lana Condor („Alita: Battle Angel”, „X-Men: Apocalypse”), Janel Parrish („Słodkie kłamstewka”) i Noah Centineo („Sierra Burgess jest przegrywem”, „The Fosters”).

 

 

Pędzące serce (2017)

Odważna nastolatka z wadą serca zaprzyjaźnia się z niesfornym ogierem i przygotowuje do udziału w ważnym wyścigu — choć jego tempo może się dla niej okazać zabójcze.

 

 

Słodki wybór (2018)

Dwójka najlepszych i nie przepadających za sobą uczniów liceum, postanawia połączyć siły w celu dostania się do wymarzonych koledżów. Film o typowej szkolnej rywalizacji i współpracy – lekki i przyjemny, w sam raz na poprawienie nastroju.

 

 

O chłopcu, który ujarzmił wiatr (2019)

Trzynastoletni samouk William Kamkwamba buduje turbinę wiatrową, aby uratować swoją wiosk w Malawi przed głodem. Fil oparty na faktach.

 

 

Gokarty (2020)

Po przeprowadzce do nowego miasta nastolatek odkrywa superszybkie wyścigi sportowych gokartów i szkoli się u byłego rajdowca z tajemniczą przeszłością.

 

 

 

Zestawienie przygotowała Joanna Buharewicz

 

Opisy filmów: Netflix i Filmweb

Zwiastuny: YouTube


Widok zawartości stron Widok zawartości stron