Twoja edukacja

Wczesne macierzyństwo a dalsza edukacja Jak poradzić sobie w sytuacji wczesnego macierzyństwa? Jak skończyć szkołę? Na jaką pomoc można liczyć?

Wybór szkoły – co powoduje błędne decyzje? Planowanie kariery zawodowej to niełatwa sprawa. Kiedy stajemy przed decyzją wyboru kierunku edukacji zawodowej, jesteśmy na początku drogi życiowego doświadczenia i nasza wiedza co do wybranego kierunku jest najczęściej mglista lub wyidealizowana.

Jakie studia wybrać: dzienne czy zaoczne? Matura zdana, kierunek studiów wybrany. I tu pojawia się pytanie: jakie studia wybrać – dzienne czy zaoczne? Czy studia dzienne są lepsze od zaocznych?

Chcesz się uczyć skutecznie? Skorzystaj z fiszek (Seria #metodynauki) Metoda fiszek zyskuje na popularności. Niewielkie papierowe fiszki mogą nam pomóc w nauce. Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej formy nauki, czas to zmienić!

Zbuduj pałac pamięci! (Seria #metodynauki) Zastanawiasz się, czy można w łatwy sposób zapamiętać, a następnie bez problemu odtworzyć potrzebne informacje? Odpowiedź brzmi: tak, jest to możliwe. Z pomocą przychodzi metoda pałacu pamięci.

Jak uczniowie widzą szkołę, a jak mogliby ją widzieć? Na pytanie „Jak postrzegasz szkołę i środowisko w szkolne?” większość zapytanych uczniów stwierdziła, że bardzo dobrze ocenia swoją szkołę i szkolne środowisko.

Excuse me… where is… eee... no ten…, czyli jak uczyć się języków obcych w XXI wieku? Jak wygląda stosunek Polaków do nauki języków obcych? Według badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w 2018 r. zaledwie 3% z nich uczy się języka innego niż angielski. Jednak aż 86% jest przekonanych, że znajomość różnych języków, przyczyniłaby się do znalezienie wymarzonej pracy.[1]

Król boksu, terminator czy tancerka. Z kogo weźmiesz przykład? (Seria #metodynauki) Przygotowujesz się do egzaminu? Uczysz się języka obcego? Zastanawiasz się, jak uczyć się efektywnie?

Dlaczego warto inwestować w naukę języków? Języków zawsze warto się uczyć i warto w tę naukę inwestować – zarówno finanse, jak i czas. Nieznajomość języka obcego w XXI wieku jest już bowiem traktowana jako edukacyjne zaniedbanie.

Dlaczego szkoła jest niepotrzebna? Przynajmniej dla niektórych? Przeczytałam niedawno tekst o nastolatce, która robi karierę, nie mając matury. Uznała bowiem, że szkoła ją ogranicza i zaczęła się uczyć na własną rękę.

Esperanto, czyli język międzynarodowy Czy wiesz, że esperanto to pierwszy i jedyny na świecie sztuczny język stworzony w XIX wieku przez Ludwika Zamenhofa?

Programowanie w 2018 – czy nadal warto? Wysokie pensje, możliwość pracy w domu i duża dynamika zarobków cały czas kuszą nowych adeptów programowania. Specjaliści i osoby z branży coraz częściej mówią jednak o przesyceniu rynku. Czy w 2018 rok nadal warto uczyć się programować?