Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 najlepszych filmów przyrodniczych na Netfliksie

2020-07-13

Co robić w wakacje, kiedy popsuje się pogoda? Oglądać filmy! Polecamy 10 najlepszych naszym zdaniem filmów przyrodniczych, dostępnych na platformie Netflix.

Obejrzejrzyjcie ich zwiastuny i przekonajcie się, czy znajdziecie coś dla siebie. Kolejność prezentowanych filmów i seriali jest przypadkowa.

  1. "Nasza planeta" – miniserial, 8 odcinków, każdy trwa około 50 min

Kamery pokazują życie słoni pustynnych szukających pożywienia, bizonów przemierzających amerykańskie prerie oraz gąsienic, które świetnie urządziły się pod ziemią. Różnorodność siedlisk przyrodniczych na całym świecie zadziwia, co świetnie pokazują odcinki „Naszej planety”.

  1. „Virunga” – 1 godz. 40 min

Nominowana do Oscara prawdziwa historia opowiada o strażnikach, którzy ryzykowali życie, aby ocalić najcenniejszy park narodowy Afryki i zagrożone wyginięciem goryle.

  1. „Mission blue” – 1 godz. 34 min

Dokument śledzi losy oceanograf Sylvii Earle i jej misji mającej na celu ocalenie oceanów przed zagrożeniem, jak nadmierne połowy i toksyczne odpady.

  1. „A plastic ocean” – 1 godz. 40 min

Dokument opowiadający o zaśmiecaniu oceanów plastikowymi odpadami i jego wpływie na środowisko.

  1. "Absurdalna planeta" - 10 odcinków, każdy po 19 min

W tym zabawnym naukowym serialu występuje obsada dziwacznych stworzonek i sama Matka Natura, która podgląda życie najdziwniejszych zwierząt na Ziemi.

  1. „The most unknown” – 1 godz. 32 min

Dziewięcioro naukowców z różnych dziedzin, w tym fizyki i psychologii, próbuje wspólnie znaleźć odpowiedzi na trudne egzystencjalne pytania.

  1. „Ścigając koralowce” – 1 godz. 29 min

Płetwonurkowie, naukowcy i fotografowie z przeróżnych zakątków globu przemierzają podwodny świat, by udokumentować proces zanikania raf koralowych.

  1. „72 cutest animals” – serial, 12 odcinków, każdy około 26-27 min

Serial analizuje istotę uroku osobistego i to, jak zdolność wzbudzania sympatii pomaga niektórym gatunkom przetrwać i prosperować w najróżniejszych środowiskach.

  1. „Gra o białe złoto” – 1 godz. 52 min

Afrykańskie słonie są na skraju wymarcia. Twórcy filmu przenikają w głąb światowej siatki przemytników kości słoniowej, demaskując kłusowników i nielegalnych sprzedawców.

  1. Waterschool. Woda cenna jak złoto – 1 godz. 7 min

Sześć młodych kobiet, z których każda mieszka przy jednej z największych ziemskich rzek, opowiada o tym, jak program edukacyjny Waterschool zmienił ich życie.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron