Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 sprawdzonych pomysłów na wakacje w Polsce

Wakacje na dobre się zaczęły – czas więc na wybór odpowiedniego miejsca na letni wypoczynek. A z czego w Polsce możemy wybierać? Morze, góry, rzeki, jeziora, ale też piękne miasta z jedynymi w swoim rodzaju zabytkami.

wakacje w polsce_1160.png

Wakacje nad morzem

Świnoujście to portowe miasto, położone na trzech wyspach, z największą plażą w Polsce i najcieplejszymi wodami Bałtyku. A wśród atrakcji w mieście: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Promenada, Park Zdrojowy, Latarnia Morska, a w deszczowy dzień - Podziemne Miasto i Oceanarium.

Wakacje w górach

Spacer po zatłoczonych Krupówkach czy wejście na zadeptaną bieszczadzką Tarnicę bez wątpienia zniechęcają osoby szukające spokoju i ciszy. Idealną propozycją jest więc wypoczynek w Bieszczadach – np. w Wołosatem.

Kolejną opcją jest wypoczynek w Wiśle. W rodzinnym mieście Adama Małysza trzeba koniecznie zobaczyć muzeum otworzone na jego cześć, Skocznie na Malince, ale też naszego skoczka narodowego wykonanego z czekolady! Natomiast w Szklarskiej Porębie w Karkonoszach ma swój początek szereg interesujących szlaków górskich.

Wakacje nad jeziorem

Okuninka to wieś letniskowa położona nad Jeziorem Białym niedaleko Włodawy. Oferta spędzenia czasu w tej krainie to idealne antidotum na stres i kłopoty.

Wakacje pod ziemią

A kiedy niepogoda – deszcz i zimno, alternatywą dla wypoczywających na wakacjach mogą być takie oto dwie opcje. Tajemnicze Podziemne Miasto to wydrążone w skałach Gór Sowich przez więźniów obozu Gross-Rosen hale i pomieszczenia.

Ciekawą formą wypoczynku w podobnych warunkach jest pobyt w Kopalni Soli w Wieliczce. By poczuć prawdziwy charakter tego miejsca należy wybrać trasę górniczą. Przed zejściem pod ziemię turyści zostaną zaopatrzeni w roboczy strój, lampę i kask oraz przejdą szkolenie górnicze.

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście w żadnym wypadku nie muszą być nudne – te trzy miasta są tego dowodem!

Kraków to magiczna stolica Małopolski i historyczna stolica Polski. Aby poczuć wielowiekową historię tego miasta wystarczy przejść najbardziej znaną, a przy tym najpiękniejszą trasą w Krakowie – Drogą Królewską.

Kolejnym miastem idealnym na wakacyjne wojaże jest Sandomierz. To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie, często nazywane „Małym Rzymem”. Sandomierz to również świat znanego z serialu Ojca Mateusza.

Na koniec zestawienia ostatnie już miasto na wakacje – Wrocław. Wrocławski Rynek zawsze tętni życiem – wśród zabytkowych kamienic uwagę przyciąga charakterystyczny Ratusz. Nie sposób pominąć słynnych, wrocławskich krasnali, które opanowały wszystkie zakątki i ulice Wrocławia.

Jest z czego wybierać, teraz tylko czas na obranie właściwego kierunku na wakacyjne wojaże.

Autor: Joanna Belcik – wychowawca 6-8 Hufca Pracy w Krakowie

Źródła:
https://www.egory.com/karkonoszeosrodki.php?obiekt=szklarskaporeba
http://okuninka.pl/biale.html
https://www.polskieszlaki.pl/krakow.html
https://www.polskieszlaki.pl/wroclaw.html
http://www.sandomierz.pl/o-miescie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron