Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 książek, które warto przeczytać jesienią

2022-10-04

Coraz krótsze dni. Coraz dłuższe wieczory. Pogoda, która nie zawsze sprzyja aktywności na zewnątrz. To tylko kilka powodów, dla których warto sięgnąć po książkę.

Dziś polecam wam 5 książek, które warto przeczytać jesienią.

 

Miasto tułaczy – Lisa Lueddecke

Powieść z gatunku fantasy. Dzięki wszechpotężnej magii Baba Yaga powiązała esencję miasta z mapą. Następnie rozdarła ją na części i rzuciła za wiatr. Nad miastem ciąży klątwa wiecznej tułaczki. Czy uda się znaleźć sposób, by miasto mogło wrócić do Sarsovy?

 

Gallant – Victoria Schwab

Główna bohaterka Olivia Prior dorastała nie widząc nic o swoim pochodzeniu. Posiada jedynie dziennik z zapiskami swojej matki. Gdy pewnego dnia dostaje list z zaproszeniem do Gallant, czuje, że jej marzenie o posiadaniu rodziny spełniło się. Gallant skrywa wiele tajemnic, a Olivia zrobi wszystko, żeby je poznać. Czy jej się to uda?

 

Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem – Yuval Noah Harari, Ricard Zaplana Ruiz

Ziemią rządzą ludzie. Jak to się stało? Autor pokazuje, że ludzie mają ogromną siłę i dzięki niej mogą tworzyć różne rzeczy. Odpowiada na pytanie: kim jesteśmy i skąd się tu wzięliśmy? Poznajcie historię ludzkości, której wcześniej nie znaliście.

 

Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie – Naomi Klein, Rebecca Stefoff

Książka poświęcona zmianom klimatycznym na naszej planecie, którą powinien przeczytać każdy. Pożary, huragany, klęski żywiołowe. Czy można ochronić planetę i ludzi?

 

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie – Yvette Żółtowska-Darska

Pasja, wiara w siebie, determiniacja. To łączy bohaterów książki, choć ich ścieżki kariery są różne. Warto poznać inspirujące historie ludzi, którzy znaleźli pomysł na siebie.

 

Zaczytanej jesieni!

 

Propozycje przygotowała: Agnieszka Banasik

Opisy książek na podstawie: lubimyczytac.pl


Widok zawartości stron Widok zawartości stron