Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 książek na letnie dni

2023-06-30

Niezależnie od tego, gdzie spędzacie wakacje, dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie. Jak wybrać najlepsze książki na lato? Skorzystajcie z naszych propozycji.

Wojna skowronków, Hilary McKay

Clarra i jej brak Petter czują się niezrozumiani przez oschłego ojca. Prawdziwą swobodą mogą cieszyć się jedynie w trakcie wakacji spędzanych u dziadków w Kornwalii. Czas spędzają z ulubionym kuzynem Rupertem. Wybuch wojny zmienia życie całej trójki. Jak przetrwają ten trudny czas? „Wojna skowronków” to wzruszająca historia o miłości i przyjaźni.

 

Na drugim końcu lata, Emma Mills

Siedemnastoletnia Sloane przeprowadza się na Florydę. Nastolatka poznaje tam Verę — gwiazdę mediów społecznościowych i jej brata bliźniaka Gabe’a. Sloane angażuje się w odzyskanie obrazu, który namalowała zmarła matka rodzeństwa. To idealna na wakacje, lekka i zabawna opowieść o rodzinie i przyjaźni.

 

Taniec złodziei, Mary E. Pearson

Potężna rodzina, elitarna straż królowej. Syn, który musi przedwcześnie objąć rządy. Uliczna złodziejka, która chce się wykazać. Sekret, który stanowi zagrożenie dla kontynentu. Konflikt, humor,  niebezpieczeństwo – to wszystko znaleźć można w książce „Taniec złodziei”.

 

Miej lepszy dzień, Alex George

Autorem jest lekarz oraz ambasador zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. W książce znaleźć można zestaw technik, które są pomocne w dbaniu o zdrowie psychiczne. Jeśli masz na przykład problemy z rówieśnikami lub zmagasz się ze stresem – sięgnij po książkę „Miej lepszy dzień”.

 

Szeptane, Paweł Beręsewicz

Filip i jego koledzy chcą zdobyć bilety na Finał Ligi Mistrzów w Warszawie. Ile są w stanie znieść, aby osiągnąć swój cel? „Szeptane” to propozycja książki, która trzyma w napięciu. To powieść o nastolatkach, którzy przebywają w sieci pełnej fake newsów i trolli.

 

Pięknego i zaczytanego lata!

 

Zestawienie przygotowała: Agnieszka Banasik

Źródło: na podstawie opisów wydawców


Widok zawartości stron Widok zawartości stron