Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 zabawnych dyscyplin sportowych

Piłka nożna, skoki narciarskie czy biegi – to dyscypliny sportowe, które dobrze znasz. Masz na pewno swojego ulubionego sportowca lub drużynę, której kibicujesz. Pomimo tego, że nie zawsze sami trenujemy, to znamy i potrafimy wymienić chociaż kilka popularnych konkurencji. Jednak są też takie dyscypliny sportu, które mogą się nam wydać zabawne, a jednak mają swoich odbiorców.

1. Skok w błoto 1160.jpg

1. Skok w błoto

Zawody polegające na skakaniu w błoto na brzuch. Dyscyplina nie dla każdego, ponieważ jest to dosyć brudny sport, niemniej jednak wiele osób chce brać w tym udział. Zawodnicy ubrani są w stroje kąpielowe, które szybko pokrywają się błotem. Obserwatorzy dobrze się bawią, oglądając skoki i ubrudzonych uczestników zabawy. Jedno jest pewne, zarówno widzowie, jak i zawodnicy po wszystkim muszą wziąć prysznic.

 

2. Wyścig żab

Ludzie się ścigają się ze sobą, to dlaczego by nie zrobić zawodów między płazami? Ta dyscyplina nie jest popularna, jednakże posiada wielu zwolenników. Cała zabawa polega na tym, aby nasza żaba przeskoczyła jak najdłuższą odległość. Istnieje nawet światowy rekord, należący do Rosy, której żaba osiągnęła wynik 6 metrów. Może czas zacząć trenować z żabami?

 

3. Psi surfing

Na pewno słyszałeś o surfingu, ale czy wiedziałeś, że biorą w nim udział również psy? Nasi czworonożni przyjaciele rywalizują ze sobą o to, który z nich najdłużej utrzyma się na desce surfingowej. Idea sportu powstała w San Diego i jest znana na terenie południowej Kalifornii. Psi sportowcy konkurują ze sobą w różnych kategoriach, w zależności od ich wielkości. W zawodach w 2012 roku udział wzięło aż 50 psów, a popularność tej dyscypliny ciągle rośnie.

 

4. Wyścigi na strusiach

Skoro istnieją wyścigi konne, to dlaczego nie na strusiu, który potrafi się rozpędzić aż do 60 km/h? Dyscyplina jest znana w wielu państwach. Jeździec ma za zadanie pokonanie jak najdłuższego odcinka trasy na grzbiecie strusia. Konkurencja musi wyglądać dosyć zabawnie, ponieważ dżokeje zwykle spadają z ptaków po przebiegnięciu zaledwie kilkunastu metrów.

 

5. Wyścigi kosiarek

Ostatnim dosyć dziwacznym sportem jest wyścig na kosiarkach, który powstał w 1973 roku w Wielkiej Brytanii. Rywalizację zainicjowało dwóch miłośników motoryzacji. Na początku zawody rozgrywały się jedynie na szczeblach lokalnych, jednak z czasem stały się konkurencją międzynarodową. Co więcej, istnieją nawet mistrzostwa świata w wyścigach na kosiarkach. Sport ten zyskał wielu zwolenników i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dyscyplin z naszego rankingu.Autor: Marta Maternia, Lubuska WK OHP

Źródło: http://dimplify.com/post/15203

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron