Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Absolwent Roku 2016 - 6 lat później

2023-02-23

Losy absolwenta OHP, który niejednokrotnie zdobywał podium w wielu przedsięwzięciach na szczeblu szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zobaczcie, jak potoczyła się historia Kacpra po zakończeniu nauki w OHP.

Kacper Kwiatkowski to absolwent Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ostródzie (Warmińsko-Mazurska WK), o którym z pewnością nie da się zapomnieć. Kształcił się w zawodzie kucharz w Zespole Szkół Zawodowych im S. Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie.

 

Często stał na podium w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Wśród licznych osiągnięć wyróżnić można zajęcie I miejsca w XIII Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii kucharz. Kacper zdobył też II miejsce w kategorii „nauka zawodu” w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł Absolwenta Roku OHP – 2016. Obok talentu kulinarnego, Kacper posiada również talent muzyczny. Trzykrotnie był na podium Wojewódzkich Prezentacji Artystycznej Twórczości Młodzieży OHP.

 

Już od 6 lat słyszymy charakterystyczne Kacprowe „Hejooo!”, kiedy to nasz absolwent wchodzi do jednostki, by z nami posiedzieć, porozmawiać, poinformować o kolejnych pomysłach na życie.

 

Kacper po ukończeniu szkoły zawodowej kontynuował naukę w szkole średniej, którą ukończył. Jednak na maturze nie udało mu się zdać języka angielskiego i matematyki. Nasz podopieczny miał jednak plan B. Jeszcze podczas nauki w liceum rozpoczął swoją przygodę jako pomoc terapeuty zajęciowego w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Ostródzie.

 

By być jeszcze lepszym i z czasem opiekować się samodzielnie swoimi podopiecznymi, rozpoczął naukę w szkole policealnej na kierunku terapeuty zajęciowego. Równolegle z pracą zawodową, która jak sam Kacper mówi, jest „trudnym kawałkiem chleba, uczącą cierpliwości, pokory i odpowiedzialności”, nasz absolwent zaczął rozwijać swoje pasje.

 

Samodzielnie rozwijał swój warsztat gry na gitarze oraz perkusji, kompletował sprzęt i szukał zespołu muzycznego, z którym mógłby grać i śpiewać. Od końca 2019 roku aż do chwili obecnej Kacper spełnia się muzycznie. Zagrał już na wielu balach, weselach i uroczystościach oraz próbuje swoich sił jako DJ. Jednak wciąż ma swoje wielkie marzenie. Chciałby stworzyć profesjonalny zespół muzyczny, z którym mógłby grać swoją muzykę i pokazać światu swoją twórczość.

 

Kacper, marzenia są do spełnienia, trzymamy mocno kciuki!

 

 

Autor: Justyna Rochmińska – st. wychowawca OSiW w Ostródzie

Zdjęcia: archiwum OHP i K. Kwiatkowskiego

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron