Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Czas nauki jest tu i teraz – wywiad z Julią

2023-04-28

Bydgoski Hufiec Pracy w ramach cyklu wywiadów pt. „Przedsiębiorczy Absolwent – jemu się udało” przedstawia sylwetkę Julii Bączek, absolwentki roku 2022.

Julia ukończyła szkołę branżową i zdobyła tytuł czeladnika w zawodzie fryzjer. Uczestniczka pracuje w Salonie Fryzjerskim OCCO w Nakle nad Notecią, gdzie w czasie szkoły realizowała praktyczną naukę zawodu.

 

Jaka jest twoja pierwsza myśl, kiedy słyszysz: „Hufiec Pracy w Bydgoszczy”?

Moja pierwsza myśl to Pani, bo spędziłyśmy razem dużo czasu na rozmowach czy różnych działaniach. Miło wrócić pamięcią do wszystkich imprez, wyjść, konkursów, których doświadczyłam będąc zapisana do OHP. Myślę, że bez OHP nigdy nie miałabym możliwości wyjechać na darmowy staż zagraniczny do Niemiec czy wziąć udział w dużej imprezie, jaką było V Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

 

Jak sobie radzisz po zakończeniu szkoły, pracując jako wykwalifikowana fryzjerka?

Wydaje mi się, że całkiem nieźle. Mam swoje grono klientów, które się poszerza, więc myślę, że mogę mówić o sukcesie. W czasie nauki zawodu, a także uczestnicząc w konkursach OHP typu „Sprawny w zawodzie 2022”, nabrałam dużo pewności siebie, zyskałam nowe umiejętności, co procentuje w obecnej pracy.

 

Czy brałaś kiedykolwiek pod uwagę, że po ukończeniu szkoły możesz pracować w innym zawodzie niż fryzjer?

Nie, nigdy nie miałam takich myśli. Od zawsze fryzjerstwo mnie pasjonowało i chociaż miałam chwile zwątpienia, to przy wsparciu rodziny, instruktora na praktykach i wychowawcy OHP uwierzyłam w siebie i swoje możliwości. Jestem wdzięczna za każde słowa otuchy, wiarę we mnie i moje umiejętności.

 

Historie innych uczestników i absolwentów OHP poznasz w zakładce "Im się udało".

 

O czym marzysz?

Zawodowo w dalszej perspektywie chciałabym otworzyć mój własny salon fryzjerski. Myślę, że pomoże mi w tym nauka w liceum zaocznym i zdana matura. Jestem otwarta na dokształcanie i doskonalenie swoich umiejętności fryzjerskich, by być coraz lepszą w tym, co robię. Jak już uda mi się otworzyć swój salon, to chciałabym by klienci byli zadowoleni z usług na najwyższym poziomie.

 

Czy masz jakieś przesłanie dla obecnych uczestników bydgoskiego hufca?

Korzystajcie z możliwości wynikających z bycia uczestnikiem OHP. Nie bójcie się wyzwań, bo dzięki nim staniecie się najlepszą wersją siebie. Czas nauki jest tu i teraz, więc nie zwlekajcie – działajcie!

 

Dziękuje bardzo za rozmowę i życzę ci spełnienia marzeń.

 

Dziękuję serdecznie.

 

Rozmawiała: Gabriela Dziekan, wychowawca 2-2 Hufca Pracy w Bydgoszczy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron