Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ferie w mieście – pomysły na zimowy odpoczynek

Ferie zimowe wolne od zajęć szkolnych to, zaraz po wakacjach, najbardziej wyczekiwany przez Was czas. Okazja do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semestr oraz do nabrania energii do dalszej pracy.

2017_Pomysly_na_ferie_w_miescie_1160.png

Lubicie odpoczywać aktywnie i szukacie przede wszystkim rozrywki. Co zatem może Wam zaproponować miasto w ferie?

Zima na całego

Okres zimowy to świetny moment na rozwijanie pasji do sportów zimowych. Jazda na nartach czy łyżwach to rewelacyjny pomysł na spędzenie ferii, zadbanie o zdrowy i aktywny wypoczynek oraz okazja do spróbowania czegoś nowego, jeżeli jeszcze nie mieliście z tymi sportami do czynienia.

W każdym większym mieście lub w jego okolicach tworzone są stoki narciarskie oraz lodowiska, gdzie można wypożyczyć sprzęt i oddawać się białemu szaleństwu bez ograniczeń. Wbrew pozorom zimowe sporty nie wymagają wielkich kosztów finansowych, jednak warto przed feriami odmówić sobie kilka zbędnych rzeczy i uzbierać na wypożyczenie nart czy łyżew, jeśli ich nie macie i nie możecie kupić. Podmiejskie stoki i miejskie lodowiska są świetną alternatywą dla wyjazdów w góry, co wymaga już dużo większych kosztów.

Oferty zajęciowe

A co jeżeli nie macie możliwości zatracić się w szaleństwie sportów zimowych? Idealną możliwość stanowią wtedy świetlice środowiskowe, kluby czy biblioteki, które bez wątpienia można znaleźć w każdym mieście.

Miejsca te zazwyczaj mają dość bogatą ofertę zajęciową, a niekiedy nawet proponują krótkie wyjścia i wyjazdy edukacyjne i krajoznawcze, których koszty pokrywają ze środków własnych.

W szerokiej gamie zajęciowej znajdują się zajęcia:

  • plastyczne,
  • taneczne,
  • sportowe,
  • fotograficzne
  • komputerowe, które są połączeniem nauki i rozrywki.

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, wybierze zajęcia, które spełniają jego oczekiwania i będą zgodne z zainteresowaniami.

Odrobina wyobraźni

Nie pozwólcie sobie na nudę w ferie! Nawet jeśli nie macie możliwości skorzystania ze stoków, lodowiska czy zajęć hobbystycznych, sami ruszcie głową.

Co możecie zorganizować sami?

  • Turniej gier planszowych ze znajomymi,
  • wypad na sanki na pobliską górkę,
  • budowa igloo,
  • wypad do kina.

Na pewno jeszcze nie jeden fajny pomysł przyjdzie Wam do głowy, jeśli tylko się zastanowicie.

Niezależnie od rodzaju zajęć, każda forma aktywnego wypoczynku stanowi świetną okazję do poszerzenia horyzontów i zdobycia nowych doświadczeń.

Autor: Magdalena Krzemińska-Ziębrowicz, wychowawca HP 3-16 w Kraśniku


Widok zawartości stron Widok zawartości stron