Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Fryzjerstwo - moja przyszłość

2023-09-26

Kinga jest absolwentką 11-4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim i rozwijającą się fryzjerką. Pełna energii i pasji nastolatka od samego początku zarażała optymizmem i uśmiechem. Wierzyła w siebie i w swoje możliwości, nie bez powodu. Gdy tylko ją poznaliśmy wiedzieliśmy, że będzie fryzjerką przez duże „F”.

Droga do sukcesu

Kinga ukończyła szkołę, zdobywając wiele osiągnięć i certyfikatów. Przez 3 lata nauki od podstaw uczyła się swojego zawodu – jak to się mówi – „od miotły” zaczynając. Obecnie, dzięki zdobytemu doświadczeniu i dbaniu o samorozwój, Kinga jest nie tylko samodzielną fryzjerką, ale również barberem. To właśnie dla niej pracodawca stworzył takie stanowisko w swoim zakładzie pracy.

Fakt utworzenia stanowiska specjalnie dla niej jest ogromnym sukcesem i docenieniem umiejętności. Oczywiście wspomnieć trzeba nie tylko o umiejętnościach i godzeniu ze sobą pasji i pracy równocześnie. Kinga jest wesoła, zawsze uśmiechnięta i pełna energii. „Nie zginie w tłumie” i jak każdy ma swoje ambicje i cele. Ponadto wyróżnia ją to, że konsekwentnie dąży do ich realizacji. Kinga jest wzorem w dążeniu do wymarzonej kariery i inspiruje do działania.

 

Wyjątkowe osiągnięcia

Kinga zawsze chętnie działała z OHP na rzecz lokalnego środowiska. Jedną z inicjatyw realizowanych przez hufiec był „Dzień urody” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim, w którym Kinga wiodła prym. Brała również udział w Ogólnopolskim Konkursie Wojewódzkim „Aktywność – dobry wybór”. Zajęła też II miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie – fryzjer” realizowanym z ramienia Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

 

Plany na przyszłość

Sukces zawodowy Kingi był okupiony godzinami pracy nad swoim warsztatem umiejętności, ale sama Kinga mówi, że było warto. Jej życie dopiero nabiera rozpędu. Ze szkolenia na szkolenie, z kursu na kurs zdobywa nowe umiejętności, doświadczenia i certyfikaty. Zamierza odnieść sukces co najmniej na ogólnopolskiej arenie branży beauty.

Mocno trzymamy za nią kciuki!

 

Autor: Joanna Cherek – Wychowawca w 11-4 HP w Starogardzie Gdańskim

Zdjęcie: Karolina Papieczka – Komendant w 11-4 HP w Starogardzie Gdańskim


Widok zawartości stron Widok zawartości stron