Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak być sobą w szkole i pracy?

2020-11-06

Czy w szkole i pracy jesteś sobą? Czy może jednak coś ci w tym przeszkadza? Może boisz się braku zrozumienia i akceptacji wśród innych ludzi i towarzyszy ci lęk przed odrzuceniem? Jak być sobą mimo tego?

Często otaczający nas ludzie twierdzą, że aby odnieść sukces, musisz stać się kimś innym.

Trzeba być komunikatywnym i rozmownym, nawet wtedy, gdy nie masz nic istotnego do powiedzenia. Trzeba się uśmiechać, nawet wtedy, gdy nie masz do tego najmniejszych powodów. Panuje przekonanie, że nie odniesiesz żadnego sukcesu w szkole czy w pracy, jeśli będziesz po prostu sobą. Otóż nie!

Naprawdę warto w życiu być sobą!


Być sobą, a nie kopią innych!


Musisz zrozumieć, że jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, musisz być sobą. Nie możesz kopiować innych, ale postępować zgodnie ze swoimi przekonaniami. Nie możesz stale próbować być kimś innym niż jesteś.


Indywidualność jest tym, co powinieneś w sobie rozwijać. Nie bój się wyrażać swojego stylu, nawet jeśli jest on bardzo oryginalny. Im bardziej będziesz naturalny i zgodny ze swoją osobowością, tym szybciej inni ludzie polubią cię takim, jakim jesteś i szybciej odnajdziesz z nimi wspólny język.

 

Czy naprawdę można być sobą?

 

Jeśli masz problem w szkole czy pracy, bo nie czujesz się swobodnie, to nie martw się, tak może się zdarzyć, bo przecież to środowisko, w którym masz prawo czuć się czasem trochę zagubiony. Zapewne twój teren to dom i to jest zrozumiałe, że tam czujesz się najbezpieczniej. Spróbuj jednak powoli zdobywać zaufanie ludzi w innym otoczeniu, bo w ten sposób poprawisz swoje samopoczucie, zyskasz tym samym pewność siebie i będziesz mógł coraz bardziej być sobą.

 

Poczuj się dobrze, będąc sobą!


Spróbuj być bardziej otwarty. Gdy poczujesz się dobrze w grupie, w swojej szkole czy pracy, będziesz miał okazję i komfort do bycia sobą. Bycie sobą to przede wszystkim życie zgodnie z sobą, ale jest to też sztuka pogodzenia się ze swoimi ograniczeniami i lękami.

Jeśli masz czasem gorszy dzień, gorszy humor, masz do tego prawo. Jednak skończ wyobrażać sobie negatywne scenariusze wydarzeń, które mogłyby cię spotkać, gdy będziesz sobą wśród ludzi w twojej szkole lub pracy. Nie możesz bać się, że inne osoby cię wyśmieją. Takie myślenie będzie hamować cię przed pokazaniem światu swojej prawdziwej osobowości. Bycie szczerym i autentycznym na pewno będzie docenione przez innych.


Bycie sobą ma sens!


Gdy będziesz sobą, będziesz mógł marzyć i spełniać swoje marzenia, dążyć do swojego szczęścia. Dopóki jesteś po prostu sobą, masz w życiu swoje cele, które możesz realizować. Gdy jesteś sobą, możesz się rozwijać.

 

 

Przepis na bycie sobą jest prosty. Trzeba odważyć się żyć po swojemu. Trzeba po prostu poznać samego siebie i zrozumieć swoją motywację i życiowe cele. Nie można udawać kogoś innego, nie można odpuścić, bo wtedy wszystko straci sens.

 

Zakończ porównywanie się z innymi, zamiast tego skoncentruj się na sobie, bo jeśli chcesz być szczęśliwym, musisz być sobą. A przecież największy sukces w życiu to być po prostu szczęśliwym.

 

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródła:

https://sukcespisanyszminka.pl/co-to-znaczy-byc-soba/

https://architekturasukcesu.pl/poki-jestes-soba-jest-ok/

https://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/11-wskazowek-jak-pozostac-soba-w-otoczeniu-innych-ludzi-gdziekolwiek-jestes/1nksbw


Widok zawartości stron Widok zawartości stron