Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak zacząć pozytywnie myśleć? 5 prostych wskazówek

2024-02-02

Masz wrażenie, że nic ci się nie udaje? Wszystko cię denerwuje i nie masz już ochoty na nowe wyzwania? Wygląda na to, że przygniata cię negatywne myślenie. Czas to zmienić!

Pewnie zapytasz: ale jak? Przecież bycie optymistą jest takie trudne...

Niekoniecznie! Poniżej znajdziesz garść porad na temat tego, co pomoże ci zacząć myśleć pozytywnie. Może dzięki małym krokom w końu uda ci się zostać optymistą?

 

Pozbądź się ze swojego otoczenia wampirów energetycznych

Są to osoby, którym ciągle coś nie pasuje. Wiecznie krytykują, narzekają i nawet jeśli coś ci się udaje, nie potrafią tego docenić, ale na siłę próbują znaleźć negatywną stronę sprawy. Przez takie osoby twoje czarnowidztwo tylko się pogłębia. Nie warto spotykać się z wampirami energetycznymi, które wysysają z ciebie dobrą energię. Niech w twoim najbliższym kręgu znajdują się tylko takie osoby, które są dla ciebie życzliwe. Pewnie to niełatwe, ale w końcu powinno się udać zrezygnować z tych nieżyczliwych „przyjaźni”.

 

Znajdź powód, dla którego warto żyć

Żyć warto dla samego piękna życia. Ale jeśli to niewystarczające, poszukaj czegoś, co sprawi, że każdy twój dzień będzie miał sens. Rodzina, praca, szkoła, dziewczyna/chłopak, twoja pasja? Wszystko może się stać dobrym powodem, by wstawać rano z uśmiechem na ustach.

 

Naucz się odpuszczać

Jeśli do tej pory zdarzało ci się być perfekcjonistą za wszelką cenę – postaraj się wyluzować. Zbyt perfekcyjne podejście do sprawy, zwłaszcza kiedy coś nie wychodzi, faktycznie może generować czarne myśli. Nie warto. Co się stanie, jeśli odpuścisz? Świat się nie zawali. Oczywiście staraj się robić rzeczy jak najlepiej, ale wszystko na miarę swoich możliwości.

 

Nie przejmuj się tym, „co pomyślą ludzie”

Przejmowanie się opinią innych jest małostkowe. Oczywiście – dobrze jest żyć tak, by nikogo nie krzywdzić czy nie urazić i tylko jeśli to zrobisz, powinieneś się przejmować czyjąś reakcją. Poza tym próbuj postępować tak, by inni mieli radość obcowania z tobą, ale nie próbuj zadowolić nikogo na siłę.

 

Ciesz się z małych rzeczy

Słoneczny poranek, dobre śniadanie, pozdrowienie od sąsiada, przyroda wokół, spacer z psem  – wszystko jest dobre, by skupić się na tym przez chwilę, odczuć mocniej otaczający nas świat i cieszyć się z drobiazgów. To one składają się na nasze życie.

 

Nauczenie się pozytywnego myślenia nie jest takie trudne. Wystarczy spróbować. Bądź sobą i staraj się na luzie podchodzić do rzeczywistości. Zamiast zakładać najgorsze, nastaw się na najlepsze – taka postawa przyciągnie pozytywne zdarzenia!

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron