Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak znaleźć motywację do osiągnięcia celu? 5 skutecznych kroków

To, czy masz motywację do podejmowania działań i realizacji zamierzonych celów, wynika z wielu czynników, które na ciebie wpływają, np. z otoczenia, w którym się znajdujesz, potrzeb czy emocji, ale gównie z myślenia.

motywacja_1160.png

Motywacja to pewien bardzo ważny mechanizm, który organizuje, uruchamia zachowanie i sprawia, że chcesz osiągać zamierzone cele. To jej posiadanie decyduje o zaangażowaniu i codziennej gotowości do nauki czy pracy. Motywacja wpływa na energię, siłę, wytrwałość w działaniu i daje wewnętrzną moc, aby zmierzać do zdobycia upragnionego celu.

Co jednak, gdy nie ma się ochoty do działania i niezależnie od tego czy jest to nauka, czy praca, po prostu nie chce się nic robić?

Jest na to prosta metoda!

 

Sprawdź 5 kroków, które wzmocnią twoją motywację.

  1. Określenie celu

Najpierw określ swój cel. Zastanów się, co chcesz zrobić. Jeśli masz coś, co naprawdę chcesz osiągnąć, skup się tylko na tym. Wyznacz sobie na początek tylko jedno zadanie. Nie rozpraszaj się – dopiero gdy zrealizujesz jeden cel, zajmiesz się kolejnym.

  1. Wizualizacja

Wyobraź sobie, jak to będzie, gdy osiągniesz ten wymarzony cel. To zwiększy twoją motywację i sprawi, że sukces nie będzie tak odległy. Nie możesz dopatrywać się trudności na swojej drodze zanim jeszcze zaczniesz realizować swój plan. Zacznij myśleć o sobie obrazami, odczuciami, tak jakby ta wymarzona przyszłość była już rzeczywistością.

 

Wpadnij nasz profil na Instagramie po dawkę codziennej motywacji!

 

  1. Korzyści

Może tak bardzo chcesz zrealizować ten plan, że przestajesz myśleć co to właściwie oznacza? Przypomnij sobie, dlaczego do tego dążysz i co na tym zyskasz. Zmień myślenie z „muszę” na „chcę”! To sprawi, że wzbudzisz w sobie pozytywne emocje i będziesz miał więcej siły do działania.

  1. Małe kroki

Zacznij spokojnie od małych kroczków. Nie wymagaj od siebie na samym początku czegoś, przez co na samą myśl już tracisz siły do działania. Powoli realizuj swoje postanowienia. Kiedy podzielisz drogę do celu na małe etapy i każdy z nich skutecznie zrealizujesz, wtedy nie będziesz myślał, że droga jest tak daleka.

  1. Nagroda

Wyznacz sobie małe cele i nagradzaj się za ich osiągnięcie. Zapisuj sobie swoje małe sukcesy. Świadomość, że udało się zrealizować poszczególny etap, da ci radość. Zyskasz wtedy nowe siły i motywację, aby dalej „biec do wyznaczonej mety”. Za każdą zmianę, którą wprowadzisz w życie, za każdy mały sukces, spraw sobie jakieś drobne przyjemności, np. kup coś sobie lub spędź czas robiąc to, co lubisz.

 

Dlaczego warto pracować nad swoją motywacją?

Im silniejsza motywacja, tym trudniej skłonić kogoś, aby zawrócił z drogi do wyznaczonego celu i poddał się. Im większe pragnienie spełnienia postanowień, tym większy upór i dążenie do ich zrealizowania. Naprawdę możesz odkryć w sobie wielkie zasoby energii, jeśli tylko znajdziesz odpowiednią motywację.

 

Himalaiści mają w sobie siłę, aby wysoko w górach pokonać niezwykle trudne przeszkody, ponieważ kieruje nimi bardzo silna mobilizacja. Zatem każdy cel jest możliwy do osiągnięcia, jeśli tylko właściwie się do tego podejdzie. Motywacja może dać energię, która umożliwi zdolność do wysiłku, wytrwałość w działaniu, a nawet dużo większą odporność na zmęczenie.

 

W taki właśnie sposób osiągniesz swój cel i zdobędziesz każdą górę na swojej drodze życia, nawet jeśli to miałby być Mount Everest!

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródła:

https://simplife.pl/2015/10/25/25-jak-sie-zmotywowac-do-pracy-10-skutecznych-sposobow/

Joseph Murphy, „Potęga Podświadomości”


Widok zawartości stron Widok zawartości stron