Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak znaleźć pracę, która będzie twoją pasją?

2021-04-13

Pasja to coś, dzięki czemu codziennie masz ochotę wstać i z wielką energią rozpocząć dzień. To może być nauka, praca lub zajęcie, które wykonujesz hobbystycznie. A gdyby tak wybrać pracę, która byłaby też pasją. Sprawdź, jak to zrobić.

Jeśli poszukujesz pracy, która będzie twoją pasją, musisz przeanalizować kilka kwestii.

 

Analiza zainteresowań

Po pierwsze zastanów się, jakie zajęcie sprawia ci przyjemność, co tak naprawdę lubisz robić. Jednak powinny to być aktywności i pasje, które można przekuć w pracę. Spanie i jedzenie czekolady odpada. Zastanów się nad tym i zadaj sobie pytanie, czy jest taka rzecz, którą mógłbyś robić do końca życia. Jakie zajęcie sprawi, że będziesz czuł się właściwą osobą na właściwym miejscu? Co mógłbyś robić w życiu z wielką przyjemnością, nie patrząc tylko na kwestie finansowe i związane z pozycją społeczną?  

 

Natomiast, jeśli to nie jest pierwsza praca, której szukasz, zrób analizę poprzednich miejsc zatrudnienia. Zastanów się, jakie były plusy i minusy, co ci w tych zawodowych obowiązkach i charakterze pracy przeszkadzało, co było interesujące.

 

Twoje super moce

W poszukiwaniu pracy, która będzie twoją pasją, weź pod uwagę także swoje cechy charakteru (wady i zalety). Określ swoje słabości i umiejętności. Zastanów się, w czym byłbyś dobry. Może masz coś, czym wyróżniasz się z tłumu. Pomyśl o tym, za co najczęściej jesteś chwalony i nagradzany. Trudno sobie wyobrazić, żeby praca, z wykonaniem, której miałbyś wielkie trudności, mogła sprawiać ci przyjemność. Nie ma takich ludzi, którzy nadają się do wszystkiego. Jeśli praca ma być pasją, to wykonywanie zawodowych obowiązków musi przychodzić ci naturalnie. Jeśli jednak lubisz wyzwania, możesz próbować różnych rzeczy, aż w końcu znajdziesz właściwą i najbardziej odpowiednią dla ciebie.

 

Testy osobowości

Aby stwierdzić do robienia, jakich rzeczy jesteś stworzony, warto czasem skorzystać z różnych testów osobowości i predyspozycji. Mogą pomóc ci one odkryć swój potencjał i dowiedzieć się jak go wykorzystać w życiu osobistym i zawodowym. Skorzystaj z testów, jeśli masz problem z określeniem swoich mocnych stron. Z ich wyników możesz dowiedzieć się, jakie są twoje zalety i wady, jak twój typ osobowości wpływa na funkcjonowanie w relacjach międzyludzkich i które zawody będą najbardziej pasowały do twojej osobowości. Sam jednak musisz ocenić, jak trafne są wyniki testów i jak wykorzystać je w praktyce.

 

Testy predyspozycji zawodowych – sprawdź, jakie warto zrobić!

 

Określenie celu

Zastanów się, jaka praca byłaby twoją pracą marzeń, jakie obowiązki chciałbyś wykonywać, na co dzień. Taka wizualizacja może być dobrą motywacją do podjęcia działań. Pamiętaj też, że droga do sukcesu nie zawsze jest prosta. Musisz być przygotowany do przejścia przez kolejne etapy zdobywania doświadczenia.

 

Ludzie, którzy cię inspirują

Przyjrzyj się ludziom, których lubisz i podziwiasz. Zastanów się, dlaczego tak inspiruje cię ich praca. Pomyśl, czego chciałbyś się od tych osób dowiedzieć i nauczyć. Po prostu weź z nich przykład. Niech będą dla ciebie wzorem.

 

Wybierając odpowiednią pracę, zawsze pamiętaj, by była to twoja decyzja. Nieważne czy poszukujesz pierwszej pracy, czy kolejnego zajęcia, które sprawiałoby ci więcej satysfakcji niż obecne.

 

Do dzieła. Spełnij swoje marzenie i znajdź pracę, która będzie twoją największą życiową pasją.

 

Autor: Sylwia Gąsowska

Źródła:

http://mojaewolucja.pl/jak-znalezc-prace/

https://rosnijwsile.pl/17-pytan-ktore-pozwola-ci-odkryc-twoja-pasje/


Widok zawartości stron Widok zawartości stron