Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Książki dla młodzieży, które doczekały się ekranizacji

2020-07-27

Książka czy film/serial? Jedno i drugie ma swoich zwolenników. Dziś proponujemy książki dla młodzieży, które doczekały się ekranizacji.

„Szukając Alaski” – John Green

Miles Halter wyjeżdża do szkoły z internatem. Na zmęczonego swoim nudnym domowym życiem chłopaka czekają nowi nauczyciele i koledzy. Przede wszystkim jednak Alaska Young, która wciąga Milesa w swój świat. Czy chłopakowi uda się poznać siebie i znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania? Sprawdźcie sami.

 

„Wszystkie jasne miejsca” – Jennifer Niven

Dwóch bohaterów, którzy spotykają się na dachu szkolnej wieży. Theodore Finch, który poszukuje celu i motywacji do trwania w codziennej rutynie. Violet Markey, która nie potrafi przestać myśleć o przeszłości. Wspólna praca nad projektem geograficznym zbliża ich do siebie. Czy Theodore znajdzie swój cel, a Violet zacznie żyć teraźniejszością? Odpowiedzi szukajcie w książce (lub filmie).

 

„Papierowe miasta” – John Green

Quentin Jacobsen od zawsze zakochany jest w Margo Roth Spiegelman. Oboje chodzą to tego samego liceum. Życie chłopaka jest przewidywalne i nudne. Wszystko zmienia się pewnego wieczoru, kiedy Margo w stroju nindży wciąga go w niezły bałagan i…znika. Quentin musi pokonać setki kilometrów, by ją odnaleźć.

 

Sprawdź też "Aga poleca książki idealne na lato".

 

Seria „Igrzyska śmierci” – Suzanne Collins

Seria książek o przygodach Katniss. Świat, w którym życie na Ziemi drastycznie się zmieniło. Z Ameryki pozostały jedynie dystrykty rządzone przez mieszkańców Kapitolu. O nieudanym buncie przypominać mają okrutne Igrzyska śmierci, w których każdego roku walczą małoletni reprezentanci dystryktów. To idealna propozycja dla miłośników fantasy.

 

Co wybierzecie – książkę czy film/serial?

Udanego wakacyjnego wypoczynku!

 

Autor: Agnieszka Banasik


Widok zawartości stron Widok zawartości stron