Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Książki z wakacyjną miłością w tle

ksiazki_milosc_1160.png

 

Książka o próbie odzyskania pierwszej miłości

Morgan Matson, Lato drugiej szansy

Nastoletnia Taylor Edwards musi spędzić wakacje w starym letnim domku nad jeziorem. Z tym miejscem wiąże się dla niej wiele wspomnień. Niestety nie są to tylko dobre wspomnienia. Dziewczyna musi zmierzyć się teraz z tym, przed czym najchętniej by uciekła: śmiertelną chorobą ojca i przeszłością z Lucy, niegdyś najlepszą przyjaciółką oraz Henrym Crosbym, który zapisał się w jej pamięci jako pierwsza wielka miłość. Powrót nad jezioro może być dla Taylor szansą na naprawienie swoich błędów. To opowieść o miłości i przyjaźni, więzach rodzinnych, konfrontacji z przeszłością. Idealna zarówno na letnie, jak i na zimowe wieczory.

Książka o zakazanej miłości

Mårten Melin, Chłopak z lasu

Mona niedługo skończy trzynaście lat. W trakcie wakacji codziennie chodzi popływać nad jezioro. Pewnego dnia poznaje Mikaela, chłopca który mieszka w lesie. Jest inny, niż jego rówieśnicy, trochę zaniedbany, spokojny i małomówny, budzi skrajne uczucia. Mona niecierpliwie wyczekuje każdego spotkania z chłopcem, który pojawia się zawsze znienacka. Jeżeli jesteście ciekawi, kim jest i czego chce od dziewczyny, przeczytajcie tę książkę. To powieść, przy której się wzruszycie, ale i pośmiejecie.

Książka o sercowych rozterkach

Beata Ostrowicka, Zjeść żabę

Nastoletnia Julka po wakacjach ma rozpocząć naukę w liceum. Obawia się jednak i nowej szkoły, i nowych znajomych.  Do tego dochodzą problemy w domu – rodzice się rozwodzą. Julka nie spędza także wakacji ze swoim chłopakiem Kamilem, który pojechał z kolegami na Mazury. Ona jedzie z mamą do Chałup, gdzie poznaje Wiktorię, która wciąga ją w towarzystwo instruktorów surfingu. Jeśli chcecie się przekonać, co spotka dziewczynę i jaką tytułową żabę będzie musiała „zjeść” –sprawdźcie sami

Książka o wakacyjnej miłości, która przetrwała próbę czasu

Nicholas Sparks, Ostatnia piosenka

Siedemnastoletnia Ronnie ma spędzić wakacje ze swoim ojcem w odludnym nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej. Dziewczyna ma ogromny żal do ojca o rozpad rodziny. I choć od tego czasu minęły już 3 lata, Ronnie nie chce nadal utrzymywać z nim kontaktu. Uważa, że czeka ją najbardziej nudne lato w życiu. Jednak gdy poznaje Willa Blakelela okazuje się, jak bardzo się myli… „Ostatnia piosenka” to piękna powieść o przebaczeniu, niebezpieczeństwie, kimś, komu można zaufać i kimś, kogo można pokochać.

Przyjemnej lektury!


Widok zawartości stron Widok zawartości stron