Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Lato z plecakiem - ruszaj na podbój Europy!

Wakacje zagraniczne są na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Świat staje się coraz mniejszy i coraz bardziej dostępny, a podróżowanie po Europie może być łatwiejsze niż ci się wydaje.

europa1160.jpg

Oto kilka wskazówek, jak zorganizować i przygotować się na krótki i intensywny wypoczynek poza granicami kraju.

Jedziemy autostopem

Najtańszą formą podróżowania jest jazda autostopem. Jednak w dzisiejszych czasach ta forma nie należy do najbezpieczniejszych. Nie podróżuj w pojedynkę, wybierz się na wyjazd z dobrym znajomym. Nigdy nie możemy przewidzieć na kogo trafimy podczas takiej podróży oraz czy znajdą się chętni, żeby pomóc nam się przemieścić do wybranego przez nas miejsca.

Dobrą alternatywą do jazdy autostopem jest skorzystanie ze stron internetowych, na których użytkownicy podróżujący swoimi autami proponują wspólną podróż, przy czym koszty podróży dzielone są na wszystkich pasażerów. Wybierając tego typu strony wiemy, z kim będziemy podróżować oraz możemy zaplanować sobie trasę do samego punktu docelowego.

Pod niebem pełnym gwiazd

Zakładając jak najniższy budżet na naszą podróż musimy wziąć pod uwagę również najtańsze noclegi. Z tego względu na pewno musimy zrezygnować z hoteli. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór miejsca kempingowego, za które opłaty są minimalne. Należy jednak dodać, że musimy być dobrze przygotowani na tę opcję i wziąć ze sobą w podróż namiot i śpiwór oraz być gotowym na każdą pogodę. Jeżeli kemping nie jest dla nas, możemy poszukać miejsca noclegowego u prywatnych osób. Takie osoby możemy odnaleźć przez Internet, a koszty noclegu są na pewno dużo mniejsze, niż te oferowane w hotelach.

Z przygodą za pan brat

Wakacje z plecakiem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią zwiedzać i chcą poznawać nieodkryte miejsca. Jest to okazja do miłego spędzenia czasu z daleka od domu, zobaczenia wielkich metropolii i innych nowych miejscowości. Wszystko czego potrzebujesz do dobrze spakowany plecak, głowa pełna pomysłów oraz mnóstwo energii do odkrywania świata.

Jeśli zastanawiasz się czy warto w ten sposób spędzić choć część wakacji, zrób dobre rozpoznanie, przygotuj się do wyjazdu i ruszaj w drogę!

Autor: Magdalena Krzemińska-Ziębrowicz, wychowawca HP w Kraśniku
Źródło: opracowanie własne


Widok zawartości stron Widok zawartości stron