Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Lubisz podróżować, ale nie stać cię na wakacje all inclusive? Nie przejmuj się, można zrobić to taniej!

Zwiedzanie Europy wcale nie musi kosztować fortuny. Żyjemy w dobie internetu, co pozwala nam na znalezienie tanich rozwiązań zarówno noclegowych jak i transportowych. Couchsurfing czy AirBnB pomogą znaleźć ci darmowe zakwaterowanie, a dzięki Blablacar czy Polskiemu Busowi, szybko i niedrogo przemieścisz się w wybrane miejsca. Chcesz wiedzieć więcej?

ananas_1160.jpg

Planuj odpowiednio wcześniej

Lot, przejazd czy rejs zabukowany odpowiednio wcześniej pozwala zaoszczędzić kilka groszy. Bilety na Polskiego Busa do Berlina są w bardzo dobrej cenie, a z Berlina atrakcyjnych lotów jest jeszcze więcej! Jeśli bilety lotnicze są wyjątkowo tanie, a lotnisko znajduje się daleko od waszego domu, nie przejmujcie się tym i je rezerwujcie! Przecież łatwiej dojechać z Nysy do Warszawy (nawet z bagażami), niż znaleźć lot z Katowic na mało uczęszczaną wyspę. Dla odważnych jest autostop, a dla bardziej ostrożnych Blablacar lub ukochane PKP (czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć).
Planowanie podróży z wyprzedzeniem daje wiele tanich możliwości noclegowych. Można skorzystać z portali AirBnB czy Coachsurfing i zatrzymać się na kanapie u życzliwych ludzi lub zarezerwować tani hostel o przyzwoitym standardzie. Macie czas – macie możliwości wyboru!
Jeśli nie zależy wam na tłumie ludzi i 35 stopniach, to na wakacje warto wybrać się poza sezonem – w marcu czy kwietniu. Wtedy loty, noclegi są dużo tańsze, restauracje puste i można zobaczyć miasto.

Na czym Ci zależy?

Przed każdym wyjazdem warto zastanowić się co jest celem twojej podróży i co chciałbyś przeżyć. Jeśli jesteś smakoszem i stawiasz  na degustację lokalnych potraw – przeznacz na to odpowiedni budżet. Warto też dopytać gospodarzy, u których nocujesz czy lokalnych mieszkańców, gdzie warto zjeść coś pysznego i niedrogiego. W końcu kto najlepiej zna tajemnice miasta niż jego mieszkańcy? Nie warto wydawać pieniędzy na paellę na La Rambli w Barcelonie, kiedy za rogiem twojego hostelu ukryta jest knajpka, gdzie podają najlepsze owoce morza i  chłodne napoje za 3 euro! Jeśli zależy ci na zwiedzaniu muzeów, dowiedz się kiedy można zrobić to najtaniej. Zwykle są takie dni w miesiącu, kiedy wstęp do muzeum jest darmowy lub dużo tańszy niż zwykle.

Teraz tylko wystarczy mapa i zaplanowanie kolejności w jakiej będziecie zwiedzać poszczególne miejsca.

Do dzieła! Dokąd udasz się najpierw?
 
Autor: Joanna Kaliszewska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron