Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nie bądź marudą, czyli jak przestać narzekać i zacząć być szczęśliwym

2021-10-18

Czy często zdarza ci się marudzić i narzekać na sytuacje, które spotykają cię w szkole lub pracy? Czy wiesz, że dzięki kilku prostym sposobom możesz obrócić swoje niezadowolenie w pozytywne myślenie i skuteczne działanie?

Jak to zrobić?  Jak pozbyć się negatywnego myślenia i przestać na wszystko narzekać? Dowiesz się z tego tekstu.

 

1. Zmień myślenie

Jeśli zdarzy ci się, że zaczynasz myśleć negatywnie, skieruj swoje myśli w inną stronę, skup się na czymś innym. Zasugeruj sobie, że jest zupełnie przeciwnie i zacznij postrzegać zdarzenie bardziej pozytywnie. Zastanów się, czy masz wpływ na to, na co narzekasz? Złap dystans do codzienności i podejdź do życia z poczuciem humoru i z optymizmem.
 

2. Wpływ otoczenia

Staraj się nie przebywać z ludźmi, który wciąż narzekają – nie słuchaj ich. Przestań też myśleć i licytować się, kto ma gorzej. Otoczenie czasem wywiera duży wpływ na innych ludzi, a negatywny nastrój i podejście do życia może się udzielić. Unikaj tego!

 

3. Znajdź czas na relaks

Każdego dnia znajdź chwilę na relaks, krótki odpoczynek, małe przyjemności. Zrób to, co lubisz i nie mów, że nie masz kiedy. Poświęć na to chociaż 15 minut dziennie, a zobaczysz, że dzień stanie się trochę bardziej radosny i spojrzysz z optymizmem na zdarzenia, które cię w tym dniu spotkały.

 

4.  Polub siebie

Polub samego siebie takim, jakim jesteś. Zaakceptuj siebie, bo jeśli chcesz być szczęśliwy i przestać narzekać na swój los, musisz po prostu pokochać siebie i swoje życie. Wtedy otaczający świat wyda ci się o wiele lepszy. A jeśli uważasz, że naprawdę chcesz coś zmienić, to zrób to, zamiast narzekać. Zacznij działać, nie czekaj. Bo tak naprawdę, co masz do stracenia?

 

5. Zaakceptuj to

Całego świata od razu nie zmienisz, ale staraj się zaakceptować innych ludzi. Nie ma sensu narzekać na świat i osoby, które są obok ciebie. Co da ci niechęć i nienawiść? Zamiast narzekać, staraj się zmieniać to, na co masz wpływ. Pamiętaj też, że aby zmieniać świat, musisz zacząć od zmiany siebie.

 

6. Bądź wdzięczny

Zamiast narzekać, zacznij być wdzięczny za to, co masz i co cię spotyka. Kiedy jesteś niezadowolony, że musisz iść do szkoły, myśl, że dzięki temu dowiesz się czegoś ciekawego i spotkasz z rówieśnikami. Zamiast narzekać na to, że nie lubisz czegoś jeść, lepiej bądź wdzięczny, że masz co jeść. Jeśli narzekasz, że masz mały pokój, pomyśl, ze jest wiele osób na świecie, którzy nie mają gdzie mieszkać, bo są bezdomni.

Z wdzięcznością jest tak, że im bardziej będziesz wdzięczny, tym więcej będziesz dostrzegał rzeczy, za które będziesz mógł być wdzięczny.

 

7. Szukaj pozytywów

Wypróbuj jedno małe ćwiczenie, które polega na tym, by codziennie rano znaleźć 3 minuty na wypisanie sobie 3 plusów swojego życia, 3 jakichś sukcesów i 3 pozytywów obecnego dnia. Powtarzaj to jak najczęściej. Zobaczysz, że to naprawdę działa!

 

Już dziś zacznij zmieniać swoje życie i przestań narzekać, a sam zobaczysz, że poczujesz się bardziej szczęśliwy. Skończ marudzenie i uśmiechnij się do życia i ludzi, który cię otaczają.  

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródło:

https://www.ofeminin.pl/rozwoj/jak-przestac-marudzic-trzy-metody-ktore-pozwalaja-oszukac-nasz-umysl/1ngf1g5

https://agnieszkamaciag.pl/jak-przestac-narzekac/

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron