Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nieszablonowe sposoby nudę

2023-08-11

„Nudzę się!”. Znasz to frustrujące uczucie? Wrzuć na luz i korzystaj z wolnej chwili. Od czasu do czasu nasz umysł potrzebuje trochę poleniuchować, ale tylko trochę. Co robić, by był to dobrze spędzony czas?

Naucz się czegoś praktycznego

Poszukaj inspiracji w internecie. Na początek np. wyszukaj prosty przepis i ugotuj samodzielnie obiad. Satysfakcja gwarantowana.

 

Odezwij się do kogoś, z kim od dawna nie miałeś kontaktu

Pisanie smsów jest bardzo szybkie i wygodne, ale i tak nie zastąpi rozmowy z drugą osobą. Telefon pokaże, że zależy ci na relacji, tym bardziej, jeśli dawno nie rozmawialiście ze sobą.

 

Zrób listę marzeń

Od dawna wiadomo, że smutny jest ten, kto nie ma marzeń. To super sprawa! Jest szansa, że jeśli je spiszesz, to je zrealizujesz. Ponadto dużo frajdy daje częste rozmyślanie o naszych marzeniach. Po pierwsze uwierz, że dasz radę, potem ustal plan działania i spróbuj go zrealizować.

 

Pójdź na spacer do nieznanej części miasta

Z mapą lub bez – przejdź się na spacer po okolicy, której do tej pory nie miałeś okazji zwiedzić. Będzie to dobra okazja do odkrycia nowych miejsc i poznania historii twojego miasta. Przy okazji dotlenisz się trochę.

 

Wysprzątaj mieszkanie

Zrób to porządnie, nie byle jak. Pozbądź się wszystkich rzeczy, które „zadomowiły się w kątach”. Takie sprzątanie mieszkania na błysk dodaje energii. Zacznij od szafy. Oddaj komuś lub po prostu wyrzuć ubrania, których od dawna nie nosisz. 

 

Zrób sobie prosty trening

Spróbuj porozciągać się trochę lub po prostu przejdź się na dłuższy spacer.

 

Dowiedz się więcej o swoich preferencjach

Lubisz pizzę? Dowiedz się skąd jest, jak powstaje i co ją charakteryzuje.

 

Ogarnij priorytety

Poświęć chwilę i pomyśl o swojej przyszłości. Co chciałbyś osiągnąć, a co cię powstrzymuje?

 

Zrób to, od czego uciekasz

Często nuda wkrada się tylko dlatego, że bardzo nie chce ci się czegoś zrobić. Zastanów się, czy nie lepiej po prostu to zrobić.

 

Nuda jest dobra, ale tylko w pewnych granicach. Gdy nudzisz się za często i za długo, to sygnał, że trzeba coś z tym zrobić. Zamiast motywować cię do jakiegoś zajęcia, sprawi, że przeleżysz pół dnia na kanapie. Szkoda czasu.

 

 

Autor: Joanna Bogucka

Źródła:

https://andrzejtucholski.pl/2016/50-sposobow-na-nude-co-robic-gdy-nie-ma-co-robic/


Widok zawartości stron Widok zawartości stron