Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nowy rok zacznij od spełniania marzeń!

2021-12-30

Nowy rok to okazja do składania sobie życzeń – często życzmy sobie spełnienia marzeń. A gdyby tak wziąć sprawy w swoje ręce i nie czekać biernie, aż los się do nas uśmiechnie? A zamiast tego od pierwszych dni nowego roku samodzielnie zadbać o realizację swoich celów i planów?

Marzenia powodują, że masz lepszą motywację do działania, dlatego w życiu są bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest ich spełnianie.

 

Nowy rok, nowe życie

Pewnie ty także, jak wielu innych ludzi, masz nadzieję, że z nadejściem tych nowych 365 dni coś się w twoim życiu zmieni. I tak będzie, ale naprawdę wszystko zależy tylko od  ciebie!
 

Nowy rok sprzyja robieniu postanowień, to czas, kiedy planujemy w swoim życiu coś zmienić, rozpocząć na nowo. Jednak, żeby to zrobić i nie porzucić realizacji swoich planów i marzeń po kilku tygodniach, musisz mieć do tego samodyscyplinę i silną motywację. Nie warto robić postanowień noworocznych, jeśli nie jesteś pewny, że naprawdę chcesz ich dotrzymać. Niech nowymi postanowieniami będą twoje marzenia, które zamierzasz zrealizować.

 

Spełniaj swoje marzenia

Dlaczego masz odkładać coś, o czym marzysz już od dawna? Dlaczego przeciwności w twoim życiu mają pokrzyżować ci realizację planów i spełnienie marzeń? Wszyscy ludzie, którzy osiągnęli coś wielkiego, na początku byli po prostu marzycielami. Zatem najważniejsze jest, żebyś marzył i dążył do realizacji swoich marzeń, tych wymarzonych celów. Wszystko zaczyna się od marzeń!
 

Niech każdy, nawet najmniejszy krok do przodu, każdy szczęśliwy dzień, będzie taki dzięki twoim zrealizowanym marzeniom. Tym malutkim, albo innym, tym ogromnym. Tym dostępnym na wyciągnięcie ręki, albo tym wielkim, o realizację których musisz się naprawdę postarać.
 

Zerwanie ostatniej kartki z kalendarza może nie spowoduje, że twoja rzeczywistość się diametralnie zmieni. Ale warto przyjrzeć się zdarzeniom z przeszłości i zobaczyć, co wcześniej poszło nie tak oraz wyciągnąć wnioski z nieudanej realizacji marzeń, aby nie popełniać tych samych błędów. Zacznij od nowa, bogatszy o wiedzę i doświadczenie z poprzednich lat w życiu.

 

Konkretne cele w życiu

Istotne jest też to, aby konkretnie określić swoje cele, które chcesz zrealizować w nowym roku. Jeśli dokładnie wiesz, co chcesz osiągnąć, zwiększasz swoje szanse na to, że zrobisz, co w twojej mocy, by to zrealizować. Aby zrealizować cel w nowym roku, musisz dokładnie zaplanować drogę i zebrać na to siły. Czasem okoliczności bardziej temu sprzyjają, czasem mniej, ale to wszystko zależy tylko od ciebie i twojej motywacji. O wiele prościej będzie, gdy będziesz wiedział, dokąd zmierzasz. Jeśli uwierzysz w swoją siłę i możliwości, to osiągniesz cel. Naprawdę jeśli coś chcesz, to możesz to osiągnąć!
 

Pamiętaj, że dni nowego roku mogą być takie, jakie tylko chcesz. Nowy rok może być twoim nowym życiem, szansą, aby zapomnieć o przeszłości i błędach, które popełniłeś. Wystarczy tylko chcieć!

 

W nowym roku chwyć za stery statku, którym jest twoje życie i dopłyń do konkretnego portu, który sobie wyznaczysz. A realizację planów noworocznych zacznij przede wszystkim od spełniania marzeń! Bo warto!

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródła:

https://www.sebucja.pl/w-nowym-roku-bede-marzyc/

http://redakcja-essentia.pl/2016/01/nowy-rok-nowe-zycie/

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron