Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Odpoczynek-wyższy poziom trudności

Lato... nareszcie lato!!! Wszyscy z niecierpliwością czekamy na te dwa piękne miesiące. Kojarzą nam się one również z urlopem, odpoczynkiem – zarówno od pracy, jak i szkoły. Niby wiemy, jak ważny jest relaks, ale czy umiemy go tak zorganizować, aby naładować baterie na następny rok?

Odpoczynek-wyższy-poziom-trudności-1160.jpg

Każdy z nas powinien zaplanować sobie odpoczynek według swoich potrzeb. Jedna  z ważniejszych zasad wypoczynku brzmi: „odpocznij inaczej niż pracujesz". Jeżeli w ciągu roku dużo czasu spędzasz przy książkach, albo godzinami siedzisz w biurze – postaw na czynne spędzanie wolnego czasu. Z drugiej strony jednak powinniśmy robić to co lubimy. Trudno jest wyobrazić sobie osobę bardzo aktywną, która plackiem leży na leżaku i nic nie robi!

Uwolnij się od codzienności

Planując odpoczynek ważne jest, aby wybrać miejsce, gdzie będziemy czuli się dobrze. Jednak jeszcze ważniejsze jest „uwolnienie" naszych głów od codziennych spraw  i problemów. Okazuje się, że odpoczywać trzeba umieć!

Jak osiągnąć wyższy poziom odpoczynku?

Poniżej mam dla ciebie kilka wskazówek, które być może pomogą ci osiągnąć wyższy "level" odpoczynku:

1)Podczas swojego czasu wolnego nie zamartwiaj się sprawami, które spędzają ci sen  z powiek. Spróbuj przed wyjazdem pogodzić się z koleżanką, sympatią czy rodzicami. Zanim wybierzesz się na wypoczynek „pozamykaj"  wszystkie sprawy, które mogą popsuć ci humor.

2) Pamiętaj o zdrowiu! Objadanie się fast foodami, balowanie do białego rana przez cały nasz urlop nie jest wskazane. Wówczas nasz organizm męczy się, zamiast się regenerować.

3) Bądź egoistą! Oczywiście w małym stopniu. Pamiętaj o sobie, o swoich potrzebach. Spróbuj „wsłuchać" się w siebie. Zrób jakąś rzecz, która do tej pory wydawała Ci się zwariowana i niezrozumiała.

4) Kłótnie? Nie na urlopie! Podczas swojego wypoczynku spróbuj odpuścić czasami swoje zasady i przyzwyczajenia. Lepiej czasami czegoś nie zauważyć, nie usłyszeć, niż wdać się w niepotrzebne dyskusja i zwady.

5) Wyloguj się! No może nie do końca.. W dzisiejszych czasach komórka jest „przedłużeniem" naszej dłoni. Spróbuj jednak nie spędzać całej doby z telefonem w ręce. Załóż sobie, ze raz dziennie zerkniesz co nowego jest na FB czy Instagramie. Bądź czasami off-line! Spędzaj czas z przyjaciółmi, których masz obok, a nie wirtualnie.

Przed nami jeszcze połowa wakacji. Jeżeli dopiero planujesz wypoczynek, to mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże ci wspaniale się zrelaksować. Rób rzeczy, na które masz ochotę, a nie takie, które ktoś Ci narzuca. To jest czas dla ciebie! Udanego wypoczynku!!!  

     

Autor: Ilona Gołębiewska  – Komendant  2-3 Hufca Pracy w Inowrocławiu

Źródła: tekst własny

Portal internetowy: www.fit.pl


 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron