Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Prezenty last minute do samodzielnego wykonania – nasze TOP 10

2021-12-20

Brak czasu na zorganizowanie prezentów najbliższym? A może po prostu brak pomysłu? Sprawdź naszą listę prezentów, które możesz zrobić samodzielnie i praktycznie „na ostatni moment”.

Czasem to brak pieniędzy ogranicza nasze możliwości pod kątem zakupu prezentów dla wszystkich najbliższych osób. Bywa też, że zwyczajnie nie mamy pomysłu lub czasu. Ale przecież jest wiele upominków, które możemy zrobić zupełnie sami – często bez kupowania czegokolwiek! Przekonajcie się, czytając naszą listę 10 prezentów „handmade i last minute”.

 

 1. Słoik dobrych słów / złotych myśli

To świetny prezent dla osób lubiących sentencje i przysłowia lub coachingowe tematy. Wystarczy wyszukać kilkadziesiąt złotych myśli, które np. pozytywnie motywują do działania, wydrukować je, pociąć na paski i zwinąć. Następnie przygotować duży słoik – może być zwykły. Wrzucamy karteczki do środka, zamykamy i prezent gotowy! Na koniec wystarczy jakaś kokardka do ozdoby.

 

 1. Zdjęcie/Kolaż zdjęć w ręcznie zrobionej ramce

Jeśli chcesz podarować coś bliskiej osobie, z której łączą się wspólne chwile, fajnym pomysłem na prezent będzie kolaż zdjęć. Zbierz odpowiednie fotki z telefonu, ściągnij darmową aplikację do kolażu, np. „Layout from Instagram: Collage”, ułóż zdjęcia i zapisz projekt. Następnie wydrukuj fotografię – tanio i szybko można to zrobić np. w popularnej drogerii w specjalnym automacie do wywoływania zdjęć.

Na koniec zrób samodzielnie ozdobną ramkę na zdjęcia – np. z gałązek związanych sznurkiem lub po prostu z tekturki. Możesz poszukać inspiracji w internecie.

\

 

 1. Ręcznie malowana koszulka

Nawet jeśli nie masz talentu plastycznego, możesz zaprojektować zabawną koszulkę np. dla przyjaciela lub siostry. Potrzebna jest oczywiście koszulka w odpowiednim rozmiarze (może kupiona w secondhandzie?), najlepiej biała lub w jasnym kolorze. Do tego mazaki do rysowania na tkaninie (koszt: około kilkanaście złotych). I można rozpocząć zabawę: narysować coś spersonalizowanego (np. ulubione zwierzę lub motyw) albo wymyślić zabawne hasło.

 

 1. Danie ugotowane własnoręcznie

Spożywcze prezenty to coś, z czego ucieszy się niemal każdy. I nie muszą to być kupione czekoladki. Najbardziej ze świętami kojarzą się własnoręcznie ozdobione pierniki zapakowane w ładny słoik lub puszkę (do kupienia za kilka złotych). Ale może to być ciasto, vegańskie smarowidło do chleba czy właśnie chleb! Jeśli lubisz gotować, wybierz to, co wychodzi ci najlepiej. Ważne, żeby można to było bez kłopotu spakować i by było trwałe – nie psuło się łatwo.

 

 1. Filmik z życzeniami

To fajny pomysł zwłaszcza na prezent dla osób, które są daleko od nas. Nagranie zajmuje chwilę – można zaangażować więcej osób z rodziny czy przyjaciół, by także włączyły się do życzeń lub pomogły ci nagrać film. Proste aplikacje do montażu filmów, które można ściągnąć na telefon, pomogą w stworzeniu filmiku. Do dzieła!

 

 1. Bony „z twoją usługą”

To świetny pomysł na prezent dla bardzo bliskiej osoby – może mamy, dziewczyny albo chłopaka? Prezent polega na wypisaniu pakietu kart, np. 20 sztuk, z różnymi ofertami od nas, np. „Bon na odkurzanie”, „Bon na śniadanie do łóżka”, „Bon na seans filmowy”, „Bon na mycie samochodu”. Obdarowana osoba będzie mogła co jakiś czas skorzystać z bonu, by poprosić o pomoc lub wybrać przyjemność, np. wspomniany wspólny seans. Możecie ustalić zasady – np. przez jaki czas będzie można wykorzystywać bony.

 

 1. Specjalna playlista

Popularne aplikacje do stremowania muzyki umożliwiają tworzenie własnych playlist. Może stworzysz taką specjalnie dla bliskiej osoby? Możesz na niej umieścić jej ulubione piosenki lub takie, którymi chcesz daną osobę zainteresować. Wystarczy nadać tytuł „Playlista specjalnie dla...” lub podobny, wysłać link do playlisty z dopiskiem „w prezencie” i już – gotowe!

 

 

 1. Twoje rękodzieło (obrazek, rzeźba, szalik)

Jeśli masz talent plastyczny i np. rysujesz, prezent nasuwa się sam. Rysunek, przedmiot ozdobiony decoupage’em, własnoręcznie wydziergany szalik – wszystkie handmade’owe artystyczne wytwory nadają się na prezenty.

 

 1. Planer/kalendarz (ze spisanymi datami urodzin, checklistami itp.)

Z zeszytu w twardej ładnej okładce łatwo zrobić nietypowy spersonalizowany kalendarz. Jeśli masz czas i ochotę – możesz wpisać daty na cały rok – po jednej na każdej stronie. Ewentualnie nadaj tylko tytuł „Kalendarz 2022” lub „Planer 2022” oraz dopisz imię i nazwisko obdarowanej osoby – reszta będzie po stronie obadarowanego. Na pierwszej stronie możesz zrobić listę urodzin i ważnych dat, które warto, by ta osoba pamiętała. Na końcu warto zrobić kilka „checklist” – np. po jednej na każdy miesiąc.

 

 1. Twój czas/pomoc
   

Czasem to najcenniejszy prezent – nawet jeśli tak go nie nazwiesz. Pomóż mamie ze świątecznymi przygotowaniami – tak szczerze i serdecznie, a na pewno to doceni. Zaproponuj babci zrobienie zakupów lub po prostu posiedź i porozmawiaj z dziadkiem. Twój czas i pomoc są bezcennym prezentem.

 

Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, by wymyślić fajny prezent - bez wydawnia dużej ilości pieniędzy. Po prostu spróbuj!

 

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron