Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 sposobów na spędzanie wolnego czasu

2018-12-21

Przybij gwoździem homara, połącz Sherlocka Holmesa z Katniss Everdeen, zbuduj armię godną Napoleona Bonaparte... Tak, to wszystko możesz robić w wolnym czasie!

Pewnie wielu z was, każdego dnia, z utęsknieniem czeka na ostatni dzwonek, dumnie obwieszczający koniec zajęć szkolnych. Nie zwlekając ani chwili, biegniecie w stronę szatni, szybko zmieniacie buty, zakładacie kurtki i bez zastanowienia przekraczacie próg szkoły.

Tuż za nim kryje się wolność, która otwiera nieograniczone możliwości – czas wolny. Jak go nie zmarnować?

Sposób 1 – przybij gwoździem homara.

Umiejętność gotowania jest niezwykle ceniona w dzisiejszych czasach. W dobie fast foodów większość osób woli udać się do restauracji ze złotymi łukami i zamówić zestaw z powiększoną colą. Wyobraźcie sobie jednak sytuację, w której to wy stajecie oko w oko z produktami pozornie ze sobą niewspółgrającymi. Kilkoma zgrabnymi ruchami, przy pomocy podstawowych narzędzi kuchennych i aplikacji YouTube w waszych smartfonach (istne wykopalisko poradników kulinarnych), zamieniacie je w pięknie wyglądające danie. Satysfakcji i podziwu w oczach waszych partnerek/partnerów nie kupicie za żadne pieniądze, a przecież nie od dzisiaj wiadomo, że przez żołądek do serca…

Sposób 2 – połącz Sherlocka Holmesa z Katniss Everdeen.

W każdej miejscowości znajduje się owiany legendą budynek, o którym każdy słyszał i każdy wie, gdzie się znajduje – biblioteka. Miejsce to praktycznie non stop nawiedzane jest przez m.in. Sherlocka Holmesa, Tyriona Lannistera i Katniss Everdeen. Spotkanie ich i ucięcie z nimi krótkiej pogawędki wcale nie jest trudne. Wystarczy tylko wejść w odpowiednią alejkę z drewnianymi regałami, odnaleźć książkę, w której aktualnie upragniona postać przebywa, i zabrać ją do domu. Proste, prawda?

Sposób 3 – kawa z bitą śmietaną.

Jesienny okres nie należy do najprzyjemniejszych. Wspólne wycieczki ze znajomymi nad jezioro, przecieranie nowych szlaków górskich i ogniska do białego rana będą musiały poczekać do przyszłych wakacji. Doskonałym lekarstwem na uporanie się z ciągle zmieniającą się pogodą jest gorąca kawa z bitą śmietaną w towarzystwie najlepszych przyjaciół w jednej z miejscowych kawiarni.

Sposób 4 – dodatkowe kieszonkowe.

Dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest również podjęcie pracy dorywczej. Sporo firm chętnie zatrudnia uczniów i studentów do prostych zadań, np. roznoszenia ulotek, rozwieszania plakatów obwieszczających nadchodzące wydarzenia czy podczas organizowania imprez. Poza wynagrodzeniem, możecie także liczyć na zaświadczenie odbytej pracy, które z pewnością wzbogaci wasze CV.  

Sposób 5 – zbuduj armię godną Napoleona Bonaparte.

Gry komputerowe wcale nie muszą być utożsamiane z marnowanie wolnego czasu, o ile umiejętnie będziecie je dobierać. Jeżeli naprawdę nie macie pomysłu, jak spędzić swój wolny czas, spróbujcie gier strategicznych. Dlaczego akurat ten rodzaj? Obecnie gry strategiczne cechują się rozbudowaną mechaniką kładącą nacisk na wyzwania o charakterze taktycznym i logistycznym, co wymaga od osoby grającej umiejętności skomplikowanego myślenia i planowania.

Tak naprawdę istnieją nieograniczone możliwości spędzenia wolnego czasu i to od was zależy, jak go wykorzystacie. Pamiętajcie jednak, żeby swoich przyjemności nie przedkładać nad obowiązki.

Autor: Przemysław Lose


Widok zawartości stron Widok zawartości stron