Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania. OHP Ci w tym pomoże!

Jesteś osobą uzdolnioną? Posiadasz umiejętności czy talenty, o których inni mogą tylko pomarzyć? Chciałabyś lub chciałbyś, aby o twoich zdolnościach dowiedziało się szersze grono osób? Stając się uczestnikiem, OHP dajesz sobie szansę na realizację powyższych marzeń!

pasje 1160.jpg

Każdy człowiek ma jakieś zainteresowania, bardziej lub mniej ciekawe. Niektórzy z kolei swoje zainteresowania przeradzają w pasje. Młodzi ludzie oglądając telewizję lub przeglądając strony w sieci, natrafiają na różne zajęcia, którymi mogą być zafascynowani. Nie zawsze są możliwości, aby rozwinąć swoje uzdolnienia, lub brakuje w otoczeniu osób, które by w tym pomogły. Taka sytuacja się nie zdarzy, gdy zostaniesz uczestnikiem OHP! Tu spotkasz ludzi, którzy Cię nakierują i pomogą w udoskonalaniu własnych zamiłowań.

Rozwijaj pasje, poszukuj nowych zainteresowań

Podziwiając zdolności innych do wykonywania różnych czynności, często zapominamy, że talent to nie wszystko. Potrzebne są jeszcze godziny ćwiczeń. Miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą rozwinąć swoje zainteresowania są Hufce Pracy. Tutaj wychowawcy pomogą odkryć, doskonalić i ukazać szerszej liczbie osób twoje pasje. Możemy pochwalić się młodzieżą pasjonującą się sportem, grającą na instrumentach muzycznych lub posiadającą zdolności plastyczne. W niektórych uczestnikach drzemie ukryty talent kulinarny, inni chcą bezinteresownie pomagać potrzebującym, natomiast pozostałych pociąga motoryzacja. Wielu młodych ludzi coś interesuje, a rolą wychowawców jest odkrycie, pielęgnowanie i pomoc w wzrastaniu tych zamiłowań, a także ukazanie ich szerszej grupie.

Rozwijanie zainteresowań i pasji wymaga wiele zaangażowania. Wychowawcy chwalą uczestników i zagrzewają do walki, wspierają i motywują po porażce, aktywnie pomagają w procesie rozwijania pasji. To wszystko zajmuje czas, który jednak zaprocentuje po stokroć, jeśli się w te zadania odpowiednio zaangażujemy. Dzięki wsparciu Hufców Pracy każdy młody człowiek, który chce rozwijać swoje hobby ma niepowtarzalną szansę, aby dążyć do perfekcji w tym, w czym czuje się dobrze.

W OHP przyświeca nam jeden cel: Z nami sukces jest możliwy! Dołączając wraz ze swoimi pasjami do naszego grona, przekonasz się, że przy wykazywanych z Twojej strony chęciach i wysiłku, cel ten jest możliwy do zrealizowania.

 

Autor: Krzysztof Ciempa – St. wychowawca 1-30 Hufca Pracy w Wałbrzychu,

Źródło: tekst własny


Widok zawartości stron Widok zawartości stron