Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Stresująca praca? Sprawdź nasze sposoby

2021-04-20

Jest wiele powodów stresu w pracy: praca na open space, atmosfera rywalizacji, nadmiar obowiązków, wymagający szef lub wiecznie niezadowoleni klienci. Sprawdź, w jaki sposób można opanować stres.

Pierwszy krok: staraj się wciąż dokształcać

Znajomość swoich kompetencji doda ci pewności siebie. Kiedy jesteś pewny swoich umiejętności i wiedzy, praca będzie mniej stresująca. W sytuacjach kryzysowych warto sobie powtarzać, że nie masz na wszystko wpływu. Dzięki tej technice łatwiej ci będzie opanować stres.

 

Drugi krok: cisza

Drażni cię ciągły hałas, bo pracujesz na open space, a po pracy wracasz do domu zatłoczonym autobusem. Znasz to? Koniecznie postaraj się, by w wolnym czasie przebywać w ciszy. Wystarczy kilkanaście minut dziennie. Głowa odpocznie i łatwiej poradzisz sobie ze stresem w twoim miejscu pracy.

 

Trzeci krok: ruszaj się

Nie od dziś wiadomo, że ruch jest dobrym lekarstwem. Nawet niewielki, ale systematyczny wysiłek fizyczny pomoże ci lepiej radzić sobie ze stresem. Możliwości jest naprawdę wiele. Dotleniony organizm ma więcej energii do działania. Przy okazji pozbędziesz się uczucia zmęczenia i ciągłego napięcia.

 

Czwarty krok: zorganizuj miejsce pracy

Przeciętnie spędzamy w pracy 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Zorganizuj swoje miejsce pracy tak byś miał wszystko pod ręką i nie musiał, co chwilę czegoś szukać. Porządek znacznie poprawi komfort twojej pracy i zredukuje niepotrzebny stres.

 

Stres jest niestety nieodłącznym elementem życia zawodowego. Warto znać sposoby jak go pokonać. Ty wiesz najlepiej, jak twój organizm lubi odpoczywać i co pomaga ci zredukować stres.

 

Autor: Joanna Bogucka


Widok zawartości stron Widok zawartości stron